ADV
1
Religia
Trending

Zmarł pochodzący z Jadownik ks. Stanisław Mleczko SCJ / 2 listopada 2020 r.

W szpitalu w Lublinie zmarł pochodzący z Jadownik ksiądz Stanisław Mleczko SCJ. O śmierci jednego ze swych duszpasterzy poinformowała na FB parafia pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

– Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość o śmierci naszego współbrata i kapłana Stanisława Mleczko SCJ – poinformowali na swoim profilu facebookowym.

Sercanin ks. Stanisław Mleczko duszpasterz wspólnoty parafialnej z lubelskiego Czechowa zmarł w tamtejszym szpitalu. Kapłan do szpitala trafił 24 października z objawami Covid – 19. Jego stan od początku określano jako poważny. Kapłan niestety zmarł.

Ksiądz Stanisław Mleczko SCJ należał do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego zwanych potocznie Sercanami. Zmarł 30 października 2020 roku w 58. roku życia, w 37. roku profesji zakonnej i 31. roku kapłaństwa.

Urodził się 4 kwietnia 1962 r. w Jadownikach. Pierwsze śluby zakonne złożył 25 września 1983 r. w Pliszczynie. a święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1989 r. w Stadnikach. Był wikariuszem w Binczarowej i Tuszynie (Diecezja Łódzka) oraz wieloletnim rekolekcjonistą i misjonarzem krajowym. Od 2010 r. służył pomocą duszpasterską w parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.
Msza ŚW. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę (7 listopada) o godz. 11.30 w kościele pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, a po niej nastąpi złożenie ciała w grobowcu sercańskim w Pliszczynie.


IB / Jadowniki / lublin.gosc.pl

W dniu wczorajszym zmarł nasz rodak ks. Stanisław Mleczko SCJ. Jak informuje Parafia pw. Dobrego Pasterza w Lublinie…

Opublikowany przez Jadowniki Poniedziałek, 2 listopada 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button