ADV
Wiadomości

Zniewalająca moc smartfona – warsztaty i wykład psychologa

Fundacja AUXILIUM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnej edycji warsztatów „Prawo jazdy smartfonem” poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.

W ramach warsztatów „Prawo jazdy smartfonem” młodzież wypracowuje oraz otrzymuje zasady zdrowego posługiwania się smartfonem (KODEKS JAZDY SMARTFONEM) w trzech kategoriach:
– zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu,
– ochrona swoich danych i swojego wizerunku,
– ochrona samego siebie przed niebezpiecznymi zjawiskami w świecie wirtualnym.

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wykład p. Bogny Białeckiej, psychologa, pt. „Zniewalająca moc smartfona”. W czasie spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:
– przyczyny i skutki uzależnienia od mediów elektronicznych
– symptomy uzależnienia od aktywności internetowych
– jak możemy przeciwdziałać uzależnieniom od Internetu wśród dzieci i młodzieży
– jak wspierać dzieci w czasie kryzysu.

Wykład odbędzie się w dwóch terminach:
20 lipca (środa) godz. 18.00 oraz 21 lipca (czwartek) godz. 18.00.

Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację Auxilium „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, które wchodzi w skład projektu „Tarnów – Nowe spojrzenie”. Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro). O inicjatywach zaplanowanych na kolejne miesiące w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta” będziemy informować w następnych mailach.

Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: laboratorium@1815.pl

ks. dr Józef Partyka

Prezes Fundacji AUXILIUM

Podobne artykuły

Back to top button