ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości

Kolejne wakacyjne zdarzenie na przejściu dla pieszych z udziałem nieletniego

Potrącony na pasach 16-latek trafił do tarnowskiego szpitala z urazem nogi. Nieletni wjechał swoim rowerem na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający samochód. Droga wojewódzka w Nowodworzu ponad godzinę była zablokowana. Kierowcy samochodów osobowych byli kierowani na objazdy, ciężarówki utknęły w drogowym zatorze.

Wczoraj około godziny 11 na drodze wojewódzkiej 977 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem nieletniego rowerzysty. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Droga wojewódzka na wysokości zjazdu w kierunku Świebodzina została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Ratownicy medyczni udzielali pomocy rannemu 16-latkowi, a policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia. Z relacji świadków oraz jego uczestników wynika, że kierujący rowerem nieletni, wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, którym kierował 77-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został potrącony w wyniku czego doznał urazu kolana oraz kostki. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała go do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zbierali ślady z miejsca wypadku i organizowali objazdy dla samochodów osobowych. Niestety kierowcy ciężarówek utknęli na godzinę w drogowym zatorze.

To już drugie podobne zdarzenie z udziałem nieletnich na przejściu dla pieszych w ciągu niespełna miesiąca Tarnowie i regionie. Apelujemy do nieletni o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wypadek z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną / zdjęcia

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button