ADV
Advertisement
1
Powiat TarnowskiWiadomości

„Żniwa” tarnowskich policjantów. Zatrzymali 60 piratów drogowych

Utrata prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, mandat karny w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karny „zarobili” kierowcy w ostatni weekend rozpędzając swoje pojazdy do prędkości 132 km/h i 137 km/h w obszarze zabudowanym. To jednak nie jedyni kierowcy, którzy pofolgowali z prędkością. Tylko w niedzielę 10.09. policjanci zatrzymali 60 takich kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek z powiatu tarnowskiego, który jadąc motocyklem w Gromniku rozpędził się do prędkości 137km/h. Zatrzymany stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz dopisali do jego konta kierowcy 15 punktów karnych.

Niewiele wolniej jechał 40-latek z Tarnowa, ulicą Spokojną w centrum miasta. Został również zatrzymany przez patrol tarnowskiej drogówki i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karny dopisanymi do jego konta kierowcy.

Tylko w ubiegły weekend tarnowscy policjanci zatrzymali 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czworo z nich jechało szybkiej niż 50 km/h.

Tarnowscy policjanci przypominają, że w mieście czyli obszarze zabudowanym standardowo obowiązuje prędkość 50 km/h z wyjątkiem miejsce, gdzie ta prędkość zostaje obniżona lub podwyższona do prędkości wskazanej na znaku. Je przekroczenie o więcej niż 50 km/h zawsze skutkuje konsekwencjami opisanymi wyżej.

Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button