ADV
1
KulturaWiadomościWideo
Trending

Zobacz żywą szopkę i szałas pasterski w Gosprzydowej / zdjęcia i video

To już ostatnia szansa, by zobaczyć żywą szopkę w Gosprzydowej. Będzie czynna jeszcze tylko dzisiaj – 9 stycznia 2022 r. do godziny 16.00. Warto się wybrać!

W gosprzydowski krajobraz Świąt Bożego Narodzenia wpisała się żywa szopka i szałas pasterski. To inicjatywa ks. Tadeusza Cetery.

– Zapraszamy do Gosprzydowej 9 stycznia. Będą zwierzęta i przysmaki w szałasie – mówi Renata Merecik-Herrle, która zaprosiła naszą redakcję do odwiedzenia żywej szopki.

Gosprzydowskie „pole pasterzy” jest organizowane w obejściach domu parafialnego. Przygotowane po raz pierwszy przed trzema laty, z roku na rok staje się coraz bogatsze. Urzeka piękna szopka z podświetlanymi figurami Świętej Rodziny. Do odwiedzin zapraszają mieszkające za rogiem zwierzęta. Szałas przyciąga swoim wyglądem i smakowitymi zapachami oscypków i placków pasterskich podgrzewanych na blasze oraz innymi lokalnymi przysmakami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości tych dużych i tych małych, gospodynie przygotowały wiele atrakcyjnych przekąsek. Czegóż tu nie ma?! Popcorn(!), świeże bułeczki drożdżowe, oscypki z żurawiną, wiejski chleb ze smalcem i kawa z mlekiem z ekspresu – to tylko niektóre propozycje bogatego menu pasterskiego. Dlatego też chętnie przybywają tu mieszkańcy wioski oraz pielgrzymi z bliższej i dalszej okolicy.

foto: Maciej Mazur

IB / gosprzydowa.pl

Video

Foto / video Maciej Mazur

Galeria zdjęć

PLAKAT

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button