Wiadomości
Trending

Zrzutka na odbudowę garażu Kamila

Jego garaż spłonął 16 listopada 2020 r.

W poniedziałek 16 listopada 2020 r. pożar spustoszył garaż i budynek gospodarczy w miejscowości Złota w Gminie Czchów. Garaż, który uległ zniszczeniu, nie był dla jego właściciela (Kamila) tylko miejscem pracy, ale także azylem, w którym spędzał każdą wolną chwilę majsterkując przy samochodach i motocyklach. Ogień zniszczył dorobek kilkunastu lat pracy. Teraz jego bliscy i znajomi chcą mu pomóc odbudować warsztat. Zorganizowali dla niego zbiórkę w serwisie zrzutka.pl.  Do tej pory udało im się zebrać ponad 9 000 zł.

Ogień zniszczył cały sprzęt do mechaniki i konserwacji pojazdów, a także zbierane przez lata, unikatowe części do youngtimerów i motocykli. W warsztacie do wymiany jest dach oraz część murów. Wstępne straty materialne zostały oszacowane na 200 tys. złotych. Zniszczonych zostało także wiele elementów kolekcjonerskich, których wartości nie da się wycenić.

– Ciężko opisać, jak wielkie serce włożył w zagospodarowanie budynku i ile dla Niego znaczyło – zaznaczają znajomi Kamila.

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel.

Zrzutka: Na odbudowę garażu Kamila <==

Po zaledwie jednym dniu od uruchomienia „zrzutki” udało się zebrać 9720 zł. To 19 % z założonej kwoty – czyli 50 000 złotych. Wpłat dokonało 62 osoby.

Przypomnijmy okoliczności zdarzenia:

Aż sześć zastępów straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru garażu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 listopada 2020 r. około godziny 18.40. Tak znaczne siły zadysponowano z powodu ryzyka przeniesienia ognia na pobliski dom mieszkalny. Wg informacji jakie uzyskaliśmy – jedna osoba została poszkodowana, a pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

– Spaleniu uległy dwa sąsiadujące ze sobą budynki w których znajdowało się m.in. kilkadziesiąt sztuk zabytkowych motocykli. Część z tych motocykli udało się wyprowadzić, ale większość uległa spaleniu. Spaleniu uległ również znajdujący się w budynku samochód osobowy. Straty wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. Wstępnie wykluczono udział w zdarzeniu osób trzecich, a pożar prawdopodobnie powstał w wyniku zdarzenia losowego. Na miejscu z udziałem biegłego ds. pożarnictwa wykonano procesowe oględziny i kluczowa w tym przypadku będzie opinia tego biegłego – poinformował redakcje Informatora Brzeskiego aspirant sztabowy Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji z Brzeska.

foto: gminaczchow112

IB / zrzutka.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast