SportWiadomości

Zwycięstwo Okocimskiego w Stróżach

„Piwosze” rozpoczęli rundę wiosenną od zdobycia bardzo ważny trzech punktów. W meczu inauguracyjnym podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza pokonali w meczu wyjazdowym Kolejarza Stróże wynikiem 3:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Jakub Baran, Konrad Kuliszewski oraz Konrad Fryś. Honorowego gola dla gospodarzy zanotował z kolei Przemysław Ogorzałek. Bardzo dobrze spisał się również Piotr Zagórowski, który przy wyniku 0:0 obronił rzut karny.

Kolejarz Stróże – Okocimski Brzesko 1:3
Bramki: Przemysław Ogorzałek – Jakub Baran, Konrad Kuliszewski, Konrad Fryś.

Kolejarz: Daniel Petryla, Przemysław Ogorzałek (77′ Konrad Walicki), Michał Niepsuj, Mirosław Matusik, Jan Krok, Michał Olszewski, Seweryn Michalik (70′ Dawid Matusik), Kamil Lizoń, Szymon Gruca, Daniel Kmak, Łukasz Lepucki.

Okocimski KS: Piotr Zagórowski – Konrad Kuliszewski, Sebastian Klimczyk, Mateusz Cięciwa (88′ Oliwier Okas), Aleksander Ślęczka (82’Jarosław Ulas), Robert Ślęczka (76′ Sergiusz Kostecki), Dariusz Sosnowski (90′ Bartłomiej Mochel), Dawid Lizak, Marcin Furmański, Konrad Fryś, Jakub Baran.

Żółte kartki: Przemysław Ogorzałek, Mirosław Matusik, Szymon Gruca, Michał Niepsuj, Seweryn Michalik, Michał Olszewski, Kamil Lizoń – Piotr Zagórowski, Aleksander Ślęczka.

Mateusz Pawłowicz (trener Okocimskiego Brzesko): – ”Ten mecz nie był dla mnie i zespołu niewiadoma. Niewiadoma był tylko wynik! Obserwuje zespół i widziałem od ponad dwóch tygodni, że idziemy w dobrym kierunku, pod kątem fizycznym i samej formy sportowej. Nie było tutaj przypadku. Przyjechał do Stróż dzisiaj monolit, ludzie skupieni tylko i wyłącznie na celu, a było to zdobycie 3 punktów.

Zamykamy drzwi od szatni, jestem ja i piłkarze skupieni na celu, razem musimy podnosić każdy mecz. Mamy pokorę i wszystko będzie poparte praca. Jestem dumny z moich piłkarzy, dali dzisiaj bardzo dużo, walczyli za siebie i to ich zwycięstwo i zasługa!

Zespół kolejarza miał w pierwszej połowie sytuacje plus rzut karny, którego nie wykorzystał. W drugiej połowie po naszej stronie sytuacji klarownych było dużo więcej od zespołu przeciwnego jak również kontrolowaliśmy to co dzieje się na boisku. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem, zdobyliśmy 3 gole, i zasłużyliśmy na wygraną.

Obroniony karny mógł mieć wpływ na przebieg spotkania, był to końcowy fragment pierwszej połowy natomiast podejście piłkarzy w drugiej połowie, dyspozycja fizyczna, mentalna i piłkarska, sugeruje, że te gole i tak byśmy zdobyli, bo byliśmy skierowani na zwycięstwo”.