SportWiadomości

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Zespół Okocimskiego Brzesko zwyciężył w swoim ostatnim meczu sparingowym, pokonując na wyjeździe GKS Drwinia 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Jakub Baran oraz Konrad Kuliszewski, którzy wykorzystali podania Sergiusza Kosteckiego.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie przyniosła zbyt dużo sytuacji podbramkowych. Zarówno GKS Drwinia jak i Okocimski wypracowały sobie raptem po dwie okazję to zdobycia bramki. Najlepszą okazję ku temu mieli gospodarze, którzy po wykonaniu stałego fragmentu gry piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki. Po drugiej stronie swoją okazję miał Jarosław Ulas oraz Dawid Lizak.

W drugiej części gry „Piwosze” zaatakowali już od pierwszych minut. Ponownie przed szansą zdobycia pierwszej bramki dla Okocimskiego stanął Jarosław Ulas, jednak i tym razem piłka minęła światło bramki. Chwile później Sergiusz Kostecki uruchomił Jakuba Barana, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi, zdobywając tym samym pierwszą bramkę w meczu.

Okazję na podwyższenie wyniku miał również Dawid Lizak, który otrzymał podanie od Konrada Kuliszewskiego i z okolicy 16 metra posłał piłkę tuż obok słupka bramki. W 75 minucie meczu przed szansą pokonania bramkarza staną Mateusz Cięciwa, jednak i jego strzał został obroniony, a przy dobitce Dawida Lizaka ponownie na wysokości zadania stanął golkiper z Drwini.

Wynik spotkania ustalił Konrad Kuliszewski, który precyzyjnym strzał podwyższył wynik na 2:0. W końcówce spotkania swojej szansy szukali jeszcze miejscowi, jednak dobra dyspozycja Piotra Zagórowskiego uniemożliwiła utracie bramki.

Sparing nr 8
GKS Drwinia – Okocimski Brzesko 0:2
Bramki: Jakub Baran, Konrad Kuliszewski.

Okocimski KS: Piotr Zagórowski – Jakub Baran, Marcin Furmański, Konrad Fryś, Daniel Kaciczak, Dawid Lizak, Robert Ślęczka, Aleksander Ślęczka, Sebastian Klimczyk, Konrad Kuliszewski, Jarosław Ulas oraz Hubert Smulski, Mateusz Cięciwa, Sergiusz Kostecki, Oliwier Okas, Bartłomiej Mochel, Piotr Czerwiński.

Mateusz Pawłowicz (trener Okocimskiego Brzesko): -„W końcu udało się nam wygrać spotkanie sparingowe i przy tym nie stracić bramki. Dla mnie najważniejsze jest to, że nasza praca w końcu przynosi efekty i na pewno było tym spotkaniu dużo plusów. Spokojnie pracujemy i przygotowujemy się do ligi. Zawsze też powtarzałem i wierze w to, że praca się obroni.

W pierwszej połowie nie było zbyt dużo sytuacji podbramkowych, za to w drugiej udało się stworzyć kilka bardzo klarownych sytuacji. Udało się wykorzystać dwie z nich i z tego na pewno powinniśmy się cieszyć. Mamy teraz tydzień pracy przed pierwszym spotkaniem z Kolejarzem Stróże i musimy się do niego jak najlepiej przygotować.

Mieliśmy ciężki okres przygotowawczy. Zdarzyło się nam kilka gorszych wyników, ale to nie znaczy, że nie chcemy w meczach sparingowych wygrywać. Cel, jaki sobie zakładałem na okres, przygotowawczy praktycznie został zrealizowany. Mamy jeszcze kilka dni na dopracowanie kilka aspektów i uważam, że będziemy w 100% przygotowani na mecz z Kolejarzem.

W dzisiejszym meczu wystąpił przybliżony skład do tego, którym wyjdziemy na pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Natomiast jest tu sprawa otwarta dla każdego zawodnika. Mamy jeszcze trzy treningi i ja będę podejmował decyzję, które są najlepsze dla tej drużyny. Będą to również decyzję, które mają nam dać zwycięstwa w lidze i nie będę tu patrzył na metrykę zawodników. Będą grali ci, którzy są w najlepszej dyspozycji w danym momencie”.