SportWiadomości

Zwycięstwo w turnieju „Małopolskie Talenty”

Zespół trenera Mateusza Wawryki wziął udział w turnieju organizowanym przez Metal Tarnów Małopolskie Talenty, który rozegrany został na stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego 32 w Tarnowie. Oprócz zespołu z Brzeska udział wzięło 11 zespołów z małopolski, podkarpacia, śląska oraz województwa lubelskiego. W mocno obsadzonym turnieju zwycięzcą został AP CANPACK Okocimski, który w przeciągu całych rozgrywek przegrał tylko jedno spotkanie.

Ponadto najlepszym zawodnikiem zawodów został zawodnik Okocimskiego Karol Zięć, który na co dzień prezentuje barwy Iva Iwkowa. Młody zawodnik już w okresie zimowym przebywał na kilku treningach w zespole młodzików 2010, a dobra postawa na zajęciach oraz turnieju spowodował, że szkoleniowiec Mateusz Wawryka widziałby go w swoim zespole.

Z tego miejsca składamy również podziękowania dla Klubu z Iwkowej, że zawodnik mógł pojechać i pokazać swoje umiejętności w tak mocnym turnieju, jaki miał miejsce w Tarnowie.

Turniej podzielony został na trzy grupy, w których znalazło się po cztery zespoły. Zespół trenera Mateusza Wawryki znalazł się w grupie C z takimi zespołami jak Unia Tarnów, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, oraz Stal Mielec. Podczas fazy grupowej zespół z Brzeska zdobył dwa zwycięstwa oraz doznał jednej porażki. Mimo to zdołał zająć pierwsze miejsce dające awans do fazy finałowej.

W tej części turnieju młodzi adepci naszej Akademii mierzyli się z Tarnovią Tarnów, Resovią Rzeszów oraz Górnikiem Zabrze. Biało-zieloni nie dali szans swoim rówieśnikom odnosząc komplet zwycięstw. W przeciągu całych zawodów zespół zanotował 15 punktów, a bilans bramkowy zakończył się na wyniku 15:6.