SportWiadomości
Trending

Zwyciężyć za wszelką cenę

Po ubiegłotygodniowej porażce z Popradem Muszyna zespół Okocimskiego Brzesko stanie przed szansą na zdobycie kolejnych cennych punktów, podejmując na własnym stadionie Lubań Maniowy. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym rozjemcą sobotnich zawodów będzie Artur Dudek. W bocznych strefach boiskach pomagać będą mu Wojciech Curyło oraz Jakub Pieprzyk.

Lubań Maniowy obecnie plasuje się na 12 miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 16 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw oraz jeden remis. Ponadto zespół doznał sześciu porażek. Bilans bramkowy drużyny zatrzymał się obecnie na wyniku 20:21. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Pawła Batkiewicza pokonali na własnym boisku Limanovię Limanowa wynikiem 2:1. Strzelcami bramek na wagę trzech punktów zostali: Ruslan Skydan oraz Mateusz Pluta. Jedynego gola dla przyjezdnych zanotował w 38 minucie Paweł Kulig.

Jeśli chodzi o strzelanie bramek, to zespół najwięcej zdobywa ich w pierwszym kwadransie meczu. W tym czasie zawodnicy z Maniowy sześciokrotnie pokonywali golkiperów rywali. Odwrotnie jest z kolei w ostatnich piętnastu minutach gry, kiedy to drużyna daje sobie strzelić pięć bramek.

W ostatnim spotkaniu między oba zespołami lepszy okazał się być Lubań, który wysoko pokonał „Piwoszy” wynikiem 5:1. Do bramki Okocimskiego trafili wówczas Damian Mrówka oraz Jakub Kasperczyk, którzy zanotowali po dwie bramki. Jedno trafienie dołożył również Arkadiusz Zawiślan. Honorowego gola dla miejscowych zanotował w 85 minucie meczu Dariusz Sosnowski.

Przed „Piwoszami” kolejne ważne spotkanie, które za wszelką cenę musi zakończyć zwycięstwem podopiecznych Jarosława Ulasa. Obecnie zespół z Brzeska plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli mając na swoim koncie 7 punktów. W ostatniej kolejce Okocimski uległ w meczu wyjazdowym Popradowi Muszyna wynikiem 1:2, a jedynego gola dla „biało-zielonych” zanotował najlepszy strzelec drużyny Mateusz Cięciwa.