ADV
Wiadomości

100 rocznica urodzin Pani Zofii

W czwartek 18 lutego 2021 r., dokładnie w setną rocznicę urodzin mieszkanki Łoniowej. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Monika Dudek, udali się z wizytą do Pani Zofii Drużkowskiej, aby złożyć jej serdeczne gratulacje oraz życzenia pomyślności na dalsze lata. Jubilatka otrzymała z rąk włodarza naszej gminy okolicznościowy list gratulacyjny, kwiaty oraz kosz słodkich upominków. Wśród gości znaleźli się również Paweł Kraj – radny gminy Dębno, Janusz Burnóg – sołtys wsi Łoniowa oraz Teresa Baca  przedstawicielka Koła Gospodyń z tamtejszej wsi.

Pani Zofia Drużkowska jest jedną z dziewięciorga rodzeństwa. Bardzo dobrze uczyła się w szkole, miała świetne wyniki w nauce i była niezwykle uzdolnionym uczniem. Niestety ze względu na fakt, iż jej rodzice inwestowali już w edukację starszego rodzeństwa, nie pozwolili Pani Zofii kontynuować nauki w mieście. Mimo sędziwego jednak wieku do dzisiaj ma świetną pamięć.

Babcia potrafi wyrecytować duży fragment Pana Tadeusza, zna tabliczkę mnożenia oraz zasady ortografii. Codziennie czyta gazetę i ogląda wiadomości w telewizji bez okularów. Przeżyła okupację, komunizm, biedę i czasy kiedy musiała ciężko pracować na roli, a mimo to  ma bardzo duże poczucie humoru, jest życzliwa i pogodna. Dzisiaj od rana czekała na gości! – mówiła wnuczka Pani Zofii, Marta Ostręga.

Gratulujemy!

__________________________________________________________________________________

Z okazji 100 rocznicy urodzin

składam najserdeczniejsze gratulacje

życzę wszelkiej pomyślności, wielu powodów do radości,

zdrowia, które jest cenniejsze od bogactwa

oraz satysfakcji z własnego dobrze przeżytego życia.

 

                                                                                                                             Z wyrazami szacunku

                                                                                                                                 Wójt Gminy Dębno

                                                                                                                                 Wiesław Kozłowski

Galeria zdjęć <<<

UG

Podobne artykuły

Back to top button