ADV
Wiadomości
Trending

23 zakażenia w Powiecie Brzeskim, zmarła kolejna osoba, a 11 wyzdrowiało / 17 października 2020 r.

W sobotę 17 października 2020 r. służby sanitarne poinformowały o rekordowej liczbie zakażeń w Powiecie Brzeskim. Równocześnie w raporcie pojawiła się informacja o kolejnym zgonie osoby, która była zakażona koronawirusem. Testy potwierdziły zachorowanie aż u 23 osób!

W piatek na stronie Szpitala Powiatowego w Brzeksu pojawiła się informacja o zamknięciu Konsultacyjnej Poradni Anestezjologicznej oraz Pracowni Spirometrycznej. Pozostają one nieczynne aż do odwołania. Może to świadczyć o pojawieniu się kolejnych zakażeń wśród pracowników Szpitala w Brzesku.

W sobotę niemal cała Małopolska, z wyjątkiem czterech powiatów, trafiła do strefy czerwonej. W strefie żółtej pozostały powiaty: brzeski, tarnowski, dąbrowski i proszowski. Wg służb medycznych epidemia w Małopolsce wkroczyła na inny poziom niż dotychczas. Większość nowych potwierdzonych wyników testów ponad 84% to przypadki rozproszone, a kolejne 5,5% to ogniska rodzinne.

Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy 113 aktywnych zakażeń, cały czas utrzymuje się znacząca liczba osób na kwarantannie. Dzisiaj było to 1027 osób – a więc o 76 osób więcej niż wczoraj. W porannym komunikacie służby sanitarne poinformowały o 23 nowych zakażeniach – w tym 12 w Gminie Brzesko, 1 w Gminie Szczurowa, 3 w Gminie Dębno, 3 w Gminie Borzęcin, 1 w Gminie Gnojnik, 3 w Gminie Iwkowa.

– Mamy przełomowy moment. Wiele zależy od postawy każdego z nas. Zalecam daleko idące ograniczenie aktywności w codziennym funkcjonowaniu, zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez polski rząd. Bądźmy odpowiedzialni i minimalizujmy ryzyko. Każdy z nas musi solidarnie włączyć się w tę walkę. Dziękuję personelowi medycznemu, który jest na pierwszej linii frontu. Kiedyś przyjdzie czas na podsumowania. Ale już teraz mamy tak wiele dowodów, że Małopolska jak długa i szeroka jednoczy się wokół wspólnego celu, jakim jest pomoc pacjentom i walka z koronawirusem – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy – dzisiaj potwierdzono 9622 nowych zakażeń – to absolutny rekord jak do tej pory. W skali kraju liczba nowych zakażeń w Małopolsce jest najwyższa. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 1264 osób, z Krakowa (489 osób), powiatu krakowskiego (95 osób), suskiego (83 osoby), myślenickiego (72 osoby), nowotarskiego (64 osoby), wadowickiego (61 osób), limanowskiego (60 osób), chrzanowskiego (37 osób), tatrzańskiego (35 osób), olkuskiego i oświęcimskiego (po 33 osoby), nowosądeckiego (27 osób), tarnowskiego (25 osób), bocheńskiego (24 osoby), Tarnowa i powiatu brzeskiego (po 23 osoby), gorlickiego (20 osób), wielickiego (15 osób), dąbrowskiego i proszowickiego (po 13 osób), miechowskiego (12 osób) i Nowego Sącza (7 osób).

Mając na uwadze powyższą sytuację warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 17 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 17 października 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 167,230 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 3524 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 22 075 z osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 361 osób – w tym 40 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim jest pięć osób zmarłych. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W środę 14 października 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego, która była hospitalizowana. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W sobotę 17 października 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 12 948 osób. W Powiecie Brzeskim 189 osoby. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 4 813 (poprzednia doba: 4 036 badań)  – co daje 26,26 procent pozytywnych testów.

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 17 października 2020 r.

Zakażonych –  308 osób
Izolacja – 96 osób 
Hospitalizacja – 17 osób
Ozdrowieńcy – 189
Osoby w kwarantannie – 1027
Zgony – 6 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 137
Gmina Szczurowa – 21
Gmina Dębno – 38
Gmina Borzęcin – 50
Gmina Gnojnik – 16
Gmina Iwkowa – 33
Gmina Czchów – 13

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button