ADV
Religia

Zmarł ks. Antoni Piś. Miał koronawirusa

Jak informują księża wikariusze z Męciny w piątek 16 października rano w krakowskim szpitalu zmarł proboszcz parafii ks. Antoni Piś.

Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś. Dobry Jezu, a nasz Panie – daj Mu wieczne spoczywanie – napisali dziś rano na profilu ks. Pisia w mediach społecznościowych wikariusze, ks. Witold Machalski oraz ks. Michał Duch.

W szpitalu znalazł się z powodu zakażenia koronawirusem, czego konsekwencją były pojawiające się dolegliwości chorobowe związane z COVID-19. W nocy z 4 na 5 października został karetką przewieziony do szpitala. Przebywał pod respiratorem. 13 października kapłani z Męciny informowali wiernych, prosząc o nie ustawanie w modlitwie, że „proboszcz cały czas jest podpięty do respiratora. Stan Jego zdrowia jest ciężki i od kilku dni nie zmienia się”. Dziś przyszła informacja o jego śmierci.

Ks. Antoni Piś urodził się 26 marca 1957 roku. Pochodził z parafii Lipnica Murowana. Od 2007 roku był proboszczem w Męcinie.

INFORMACJA O POGRZEBIE

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Męcinie w środę (21 października) o godz. 13, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

ŻYCIORYS

Ks. mgr Antoni Piś urodził się 26 marca 1957 roku w Lipnicy Murowanej, jako syn Józefa i Stanisławy z domu Wąsik. Egzamin dojrzałości złożył w 1976 roku w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 23 maja 1982 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Tymbark (od 18 czerwca 1982 roku), Rzezawa (od 21 czerwca 1986 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 21 sierpnia 1990 roku) i Nowy Sącz – św. Małgorzaty (od 1 września 1999 roku).

W dniu 18 sierpnia 2000 roku został mianowany administratorem, a w dniu 20 sierpnia 2001 roku proboszczem parafii pod wezwaniem NMP Królowej Świata w Pawęzowie. Z dniem 19 sierpnia 2007 roku objął urząd proboszcza parafii pod wezwaniem św. Antoniego Opata w Męcinie. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Tarnów – Północ, a także wicedziekana dekanatu Limanowa oraz notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Limanowa.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską został w dniu 4 października 2018 roku obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Limanowej.

foto TGN

Tarnowski Gość Niedzielny

blank

Podobne artykuły

Back to top button