Wiadomości

3 270 620 zł dla Gminy Iwkowa w ramach wsparcia gmin górskich

Budowa ścieżki rowerowej, parkingu oraz rozbudowa i modernizacja szlaków turystycznych na terenie gminy Iwkowa – to zadanie które otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 270 620 zł ramach wsparcia gmin górskich.

Dla małopolskich gmin górskich w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich trafiło blisko 300 milionów zł.  Otrzymają je 82 gminy górskie. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na inwestycje związane z usługami turystycznymi, m.in. budowę lub modernizacją placów, deptaków, a także skansenów i obiektów kultury regionalnej.

– Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich, które czerpią swoje dochody głównie z turystyki, to specjalna oferta wsparcia, przygotowana przez polski rząd. Takich gmin w Małopolsce mamy 82 – pięknych i cieszących się ogromną popularnością wśród turystów. Chcemy, by wspólnymi siłami udało się przetrwać czas pandemii. Pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich to w wielu przypadkach będzie swoiste koło ratunkowe. Lista inwestycji w Małopolsce jest bardzo długa. Pokazuje zarazem, jak to wsparcie jest istotne. Dzięki decyzji Pana Premiera małopolskie samorządy nawet w tych trudnych czasach covidowych mogą się rozwijać – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przedsięwzięcie zaplanowane na terenie Gminy Iwkowa obejmuje m.in. wybudowanie ścieżki rowerowej o dł. ok. 5 km łączącej turystycznie Gminę Iwkowa i Lipnica Murowana, budowę zielonego parkingu dla turystów odwiedzających wieżę widokową, rozbudowę i oznakowanie ok. 2,5 km dróg publicznych i wewnętrznych na potrzeby modernizacji tras rowerowych. Przewidywany czas realizacji VI.2021 – VI.2023.

Co warto podkreślić sąsiednia Gmina Lipnica Murowana również otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W ramach dotacji planuje zaprojektować i wybudować w Lipnicy Górnej  pierwszą część elementów ścieżki pieszo-rowerowej, jako łatwiejszej alternatywy dla równoległego czarnego szlaku turystycznego na trasie Lipnica Murowana–Iwkowa.

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast