ADV
Wiadomości
Trending

30. Finał WOŚP w Brzesku – podsumowanie / zdjęcia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30 w niedzielę 30 stycznia 2022 r.. W całej Polsce działało 1700 sztabów, a na ulice kwestować wyszło blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Od 30 lat, WOŚP pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie najmłodszych pacjentów.

Od 1999 r w akcję włącza się również Brzesko. Niedzielny wynik brzeskiego sztabu WOŚP działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku robi wrażenie – 106 wolontariuszy zebrało ponad 83,5 tysięcy złotych. Jak podkreślają przedstawiciele brzeskiego MOK-u – nie jest to jeszcze wynik ostateczny. Dokładny poznamy w połowie lutego. Do 14 lutego trwają bowiem aukcje na Allegro.

Finał WOŚP 2022 w Brzesku w liczbach:

Zbiórka w terenie przyniosła 63 623,39 zł. Bank wciąż przelicza jeszcze datki w walutach obcych oraz wartość przekazanych precjozów więc kwota ta jeszcze się zwiększy. W terenie przez cały dzień kwestowało 106 wolontariuszy i to im należą się największe podziękowania, bo pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu nawet na kilka minut.

Rekordowe kwoty zebrali do puszek:

Adrian – 4120,94 zł,

Anita – 2065,14 zł,

Anna – 1935, 38 zł

Weronika – 1904,30 zł.

Wpłaty do E-skarbonki wynoszą na ten moment 3754 zł. Terminal płatniczy zlokalizowany w siedzibie sztabu zasilił konto WOŚP dodatkowymi 70,50 zł.

Aukcje Allegro trwają do 14 lutego, ale już na ten moment zgromadziły kwotę ponad 16 tys. zł. Link do licytacji: https://allegro.pl/uzytkownik/mok_brzesko.

Przez cały dzień w siedzibie sztabu trwało liczenie pieniędzy z dostarczanych przez wolontariuszy puszek. Jak co roku w akcję zaangażowali się pracownicy Krakowskiego Banku Spółdzielczego o. Szczurowa oraz Katarzyna Pacewicz-Pyrek.

– W sumie na dzień dzisiejszy zebraliśmy ponad 83,5 tys. zł. Trudno przewidzieć jaka będzie ostateczna kwota. Aukcje naprawdę potrafią zaskoczyć, ale mamy nieśmiałą nadzieję, zbliżymy się do magicznej bariery 100 tys. zł.

Już dziś serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy po raz kolejny pozwolili nam uwierzyć, że w jedności siła. To wszystko dzięki WAM! – czytamy na stronie brzeskiego MOK-u.

Na scenie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wystąpił zespół muzyczny w składzie: Tomasz Łazarz, Zuzanna Łazarz, Kornelia Woda, Teresa Szydłowska, Krzysztof Szydłowski, Karol Niemiec, Krzysztof „Arnold” Michalski, Daniel Pabian oraz Grzegorz Filipek. Gościnnie pojawiła się liczna grupa przyjaciół zespołu.

Wybrzmiały wielkie przeboje polskiego rocka, m.in. “Nie Pytaj o Polskę” Obywatela G.C., “Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zoob, “Wiara” zespołu IRA czy “Chcemy być sobą” Perfectu. Było również kilka muzycznych niespodzianek na czele z utworem “Dlaczego?” skomponowanym przez Krzysztofa Szydłowskiego specjalnie na tę okazję.

Umiejętności taneczne zaprezentowały uczestniczki zajęć baletowych prowadzonych w MOK-u przez Edytę Korus w ramach brzeskiej filii Ogniska Baletowego w Tarnowie oraz tancerki pod przewodnictwem Kamili Kural, m.in. formacja taneczna KALAMI.

Galeria zdjęć <==


foto: MOK Brzesko
MOK

Podobne artykuły

Back to top button