Wiadomości
Trending

41 laptopów do zdalnej edukacji

Powiat Brzeski zakupił 41 laptopów Dell o wysokich parametrach technicznych, które posłużą uczniom i nauczycielom do kształcenia na odległość, także do nauczania przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem specjalistycznych programów, takich jak: AutoCAD, Photoshop, Corel, Factory I/O, TIA Portal i in.

W ramach konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Powiat Brzeski otrzymał blisko 100 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół ponadpodstawowych. Do tej kwoty Powiat dodatkowo dołożył z własnego budżetu 24 000 złotych.

W skali całego kraju przeznaczono 186 mln zł na zakup sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Laptopy trafią do osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Obecnie w kształceniu na odległość bierze udział ponad 3 000 uczniów w sześciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.

sp

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast