Wiadomości

41 laptopów do zdalnej edukacji

Powiat Brzeski zakupił 41 laptopów Dell o wysokich parametrach technicznych, które posłużą uczniom i nauczycielom do kształcenia na odległość, także do nauczania przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem specjalistycznych programów, takich jak: AutoCAD, Photoshop, Corel, Factory I/O, TIA Portal i in.

W ramach konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Powiat Brzeski otrzymał blisko 100 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół ponadpodstawowych. Do tej kwoty Powiat dodatkowo dołożył z własnego budżetu 24 000 złotych.

W skali całego kraju przeznaczono 186 mln zł na zakup sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Laptopy trafią do osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Obecnie w kształceniu na odległość bierze udział ponad 3 000 uczniów w sześciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.

sp

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close