ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Ponad 5 mln zł na budowę nowego przedszkola

W gminie Bochnia powstanie nowe przedszkole. Inwestycję wesprze Rządowy Fundusz Polski Ład. Symboliczny czek na kwotę 4 292 500 zł na ręce Wójta Gminy Bochnia i Dyrektor Szkoły Podstawowej przekazał Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP. W spotkaniu w Baczkowie uczestniczyli również Pan Piotr Dziurdzia Radny Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Mariusz Zając Radny Rady Powiatu Bocheńskiego oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Obecnie do gminnego przedszkola uczęszcza 92 dzieci, które tworzą łącznie 4 oddziały. W 2020 r. Gmina zakupiła za ponad 80 tys. zł działkę budowlaną o powierzchni 0,1388 ha w Baczkowie – właśnie z przeznaczeniem na budowę nowego przedszkola.

W ramach pozyskanych środków ma powstać nowoczesny budynek przedszkola o powierzchni użytkowej ok. 730 m2, powierzchni zabudowy ok. 450 m2. Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie ponad 5 mln zł, z czego 4 292 500 zł to środki z Rządowego Funduszu a pozostała kwota będzie pochodziła ze środków własnych Gminy.

– To dzięki ogromnej determinacji radnych PiS w szczególności Pani Aliny Skoczek oraz Pani Dyrektor Przedszkola i Wójta Gminy Bochnia – który złożył dobrze przygotowany wniosek – już wkrótce powstanie
w Baczkowie nowoczesny obiekt edukacyjno-wychowawczy – podkreśla poseł Wiesław Krajewski.

W placówce z własną kuchnią znajdzie się nie tylko komfortowe miejsce dla maluchów, ale również powstanie nowy plac zabaw i parkingi.

– Nowo wybudowany obiekt zostanie zaprojektowany w sposób pozwalający na przyjęcie 125 uczniów. Poza ciekawą formą architektoniczną budynek przedszkola będzie się wyróżniał zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, które wraz z przestronnymi wnętrzami stworzą atrakcyjne, niezbędne dla zrównoważonego rozwoju najmłodszych mieszkańców, środowisko – wylicza Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia. – W projektowanym budynku będą zlokalizowane wszystkie niezbędne pomieszczenia administracyjne oraz zaplecze socjalne. Wraz z pomieszczeniami technicznymi uzupełnią one funkcjonalnie strefę dydaktyczną obiektu.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to, abyśmy to dofinansowanie otrzymali a w szczególności, dziękuję Panu Wiesławowi Krajewskiemu Posłowi na Sejm RP, który wspiera Gminę Bochnia. Dla nas to jest ważna i duża kwota. Postaramy się, aby jak najszybciej rozpocząć działania inwestycyjne – dodaje wójt Marek Bzdek.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button