ADV
Wiadomości

Brzesko / Odebrano zaniedbanego szczeniaka / 14 czerwca 2021 r.

W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. pracownicy schroniska dla zwierząt w Borku odebrali na jednym z osiedli w Brzesku zaniedbanego 7-miesięcznego szczeniaka. Wg informacji jakie otrzymali pies był zaniedbany i nie miał należytej opieki.

Jak informuje na swoim profilu schronisko w Borku – jej pracownicy udali się na kontrolę na jedno z osiedli w Brzesku. Po przyjeździe na miejsce przez około pół godziny, próbowali się skontaktować się z najemcami mieszkania ale nikt nie chciał im otworzyć. Pracownikom schroniska ostatecznie udało się skontaktować z właścicielką mieszkania i w asyście policji dostali do mieszkania.

Ze zgłoszenia wynikało, iż w mieszkaniu przebywa kilkumiesięczny szczeniak, który w ogóle nie jest wyprowadzany na spacery, a w nocy podczas rożnego rodzaju imprez w stronę zwierzaka kierowane były wyzwiska oraz przekleństwa nierzadko przeplatane przemocą.

– To co poczuliśmy, a później zobaczyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W pokoju pełnym odchodów znajdował się około 7 miesięczny szczeniak – Kora. Ślady na ścianach świadczą o tym ze walka tego psiaka z wydostaniem się z tego smrodu była heroiczna.

Sunia totalnie nie umie chodzić na smyczy co wynika z jej dotychczasowego nieciekawego życia oraz jest przerażona światem zewnętrznym – czytamy na stronie schroniska w Borku.

Wobec właścicielki psa, która zrzekła się praw do szczeniaka będzie prowadzone postępowanie karne o znęcanie się nad zwierzętami.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na redakcyjną pocztę od jednej z naszych zbulwersowanych tym zdarzeniem czytelniczek. Dziękujemy za przesłaną informację.

foto: Schronisko w Borku

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button