ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

7 metrowy bałwan w Łętowicach. Inspiracją śnieżne rzeźby z Powiatu Brzeskiego

Po krótkiej odwilży za oknami znów pojawiły się spore ilości śniegu. O ile dla drogowców i samorządów jest to prawdziwe utrapienie, o tyle dla mieszkańców jest to okazja do dobrej zabawy i oderwania się od pandemicznej i przygnębiającej rzeczywistości. Zarówno dzieci jak i dorośli dają upust swojej pasji lepienia śniegowych bałwanów, mając przy tym sporo radości.

Po ostatnich opadach śniegu druhowie z OSP Łętowice (Gmina Wierzchosławice / Powiat Tarnowski) zebrali się jak zawsze do odśnieżania podjazdu przed garażem dla samochodów strażackich oraz placu wokół remizy. Część śniegu nie trafiła jednak na pryzmy, ale zamieniła się w pięknego bałwana. Strażacki bałwan jest bardzo okazały. Ma 7 metrów wysokości i stylowy kapelusz zrobiony z pachołka drogowego. Strażacy planują wybudować mu „kolegę”, zwłaszcza że śniegu nie brakuje.

– Podziwiając bałwany z powiatu brzeskiego, postanowiliśmy wykorzystać odgarnięty śnieg i ulepić pokaźnych rozmiarów bałwana. W trzy godziny ulepiliśmy bałwana o wysokości 7 metrów. W akcji brało udział 6 strażaków, 2 żony, 1 narzeczona i 3 dzieci – mówi Tomasz Bardoń z OSP Łętowice.

Strażacy z Łętowic słyną ze swojej aktywności – od kilku lat m.in. rozdają  wiązanki siana na wigilijny stół, którymi obdarowują wszystkich chętnych. Akcja cieszy się co raz większym powodzeniem, a po sianko zaglądają nawet mieszkańcy Tarnowa.  Wspierają również inne akcje organizowane na terenie Gminy Wierzchosławice, jak i w Powiecie Tarnowskim.

– Mamy świetną grupę niezawodnych ludzi gotowych do działania na sygnał syreny, na wspólne akcje charytatywne i na wspólną zabawę – dodaje Tomasz Bardoń.

O wigilijnej akcji strażaków z Łętowic pisaliśmy w artykule: 

Łętowice / Wigilijne sianko dla każdego / 20 grudnia 2020 r. <==

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


foto OSP Łętowice
IB / Tomasz Bardoń

VIDEO

Zdjęcia

blank
Back to top button