TOPTOP
Powiat Tarnowski

Łętowice / Wigilijne sianko dla każdego / 20 grudnia 2020 r.

Już za niespełna tydzień Wigilia. Rodzinne spotkania w okresie Bożego Narodzenia to czas obfitujący w wiele wzruszających momentów. Jednym z najbardziej charakterystycznych wigilijnych symboli jest garść siana na wigilijnym stole. Jednak nawet na wsi coraz trudniej o przysłowiowa garstkę siana.

By podtrzymać tradycję druhowie z jednostki OSP Łętowice w Gminie Wierzchosławice od trzech lat przygotowują niewielkie wiązanki siana na wigilijny stół, którymi obdarowują wszystkich chętnych. Akcja cieszy się co raz większym powodzeniem, a po sianko zaglądają nawet mieszkańcy Tarnowa.

– Przygotowania do naszej akcji rozpoczęły się już w lipcu! Najpierw koszenie, potem suszenie, grabienie, zbieranie i tak właśnie nasi druhowie przyczynili się do stworzenia sianka na to wydarzenie. Dlatego też zapraszamy do jak najliczniejszego przybycia, by trud i poświęcenie naszych strażaków przyniósł im satysfakcję – zachęcają strażacy z Łętowic.

Tegoroczna akcja z racji epidemii koronawirusa odbywa się w zmienionej formie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Sianko można będzie odebrać w najbliższa niedzielę 20 grudnia obok budynku remizy OSP w Łętowicach (Łętowice 372) od godziny 8.00 do 19.00.

– Na ten dzień przygotowaliśmy również specjalne atrakcje dla rodzin. Będzie można zrobić sobie zdjęcia z podświetlanym Św. Mikołajem z saniami, ozdobić świąteczne drzewko własnoręcznie zrobionymi przez Was ozdobami. A na dzieci czekać będzie słodka niespodzianka. Zapraszamy wszystkich serdecznie! – informują druhny i druhowie OSP KSRG Łętowice.

Przy okazji akcji rozdawania sianka druhowie z Łętowic postanowili wesprzeć zbiórkę charytatywną organizowaną przy współpracy z druhami z OSP Zakrzów oraz Policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zbierane są nakrętki plastikowe dla Jagódki z Tarnowa, która urodziła się z wrodzonym brakiem kończyn górnych. Przy okazji odbioru sianka nakrętki można zostawić  w przygotowanym pojemniku.

Sianko pod obrusem symbolizuje ubóstwo, w jakim narodził się Jezus, a biały obrus nawiązuje do jego szatek. Sianko jest symbolem skromności, lecz ma sprowadzić również dobrobyt na domowników. Tradycja i symbole służą podtrzymywaniu tożsamości oraz wzmacnianiu rodzinnych więzi.

 

Wydarzenie na facebooku:

WIGILIJNE SIANKO DLA KAŻDEGO- III EDYCJA <==

 


IB / OSP Łętowice

Kochani pamiętajcie! Widzimy się już w przyszłą niedzielę ‼️ 😁

Czekać będą na Was wspaniałe atrakcje❗🚒 🎅 🎄

Zapraszamy…

Opublikowany przez OSP KSRG Łętowice Poniedziałek, 14 grudnia 2020

Zdjęcia

Opublikowany przez Tomasza Bardonia Sobota, 12 grudnia 2020

Mapa – jak dojechać do remizy w Łętowicach

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast