ADV
Wiadomości

73-latek podejrzany o zabójstwo żony

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej 73-letniej żony. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Na wyrok będzie oczekiwał w areszcie śledczym.

W sobotę (17.12.br.) około godz. 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  otrzymał zgłoszenie o konieczności udzielenia szybkiej pomocy  osobie w jednym z domów na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Na miejsce zgłoszenia natychmiast przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia, która udzielała pierwszej pomocy medycznej kobiecie, ranionej ostrym narzędziem. Niestety mimo podjętych działań 73-latka zmarła. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Po wykonaniu szeregu czynności procesowych dwie osoby zwolniono, natomiast 73-letni mąż denatki został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na następny dzień (18.12) na postawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa tj. popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek dąbrowskiej Prokuratury, zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego  zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button