SportWideo

Amelia Marek zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w stylu zmiennym na 100 m

W miniony weekend (11-13 grudnia 2020 r.) podczas zorganizowanych w Łodzi Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu, mieszkanka Gminy Dębno Amelia Marek zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w stylu zmiennym na 100 m oraz aż trzy tytuły Vicemistrzyni Polski na 50m i 100 m w stylu motylkowym oraz na 50 m w stylu dowolnym.

Amelia swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła jako 8 letnia dziewczynka. Na jej koncie do tej pory znalazło się już kilka znaczących sukcesów sportowych na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim. Niewątpliwie jednak, ostatnie zawody pozostaną na długo w jej pamięci.

– Złoty medal Mistrzostw Polski to wielkie osiągnięcie i marzenie wielu sportowców. Jako wójt jestem bardzo dumny, że zdobyła go młoda, sympatyczna i bardzo zdolna dziewczyna z naszej Gminy – pogratulował wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Warto wspomnieć, iż Amelia Marek mając 11 lat została uhonorowana statuetką II edycji konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje” przyznawaną szczególnie utalentowanym mieszkańcom naszej Gminy. Niejednokrotnie otrzymała również stypendium Wójta Gminy Dębno za szczególne osiągnięcia sportowe.

Gratulujemy oraz życzymy satysfakcji i wytrwałości w dążeniu do obranych celów oraz kolejnych sportowych zwycięstw.

Mimo że Gmina Dębno nie posiada własnego zaplecza sportowego w postaci basenu sportowego czy też akwenów umożliwiającego rozwijanie talentów pływackich – to może poszczycić się wieloma znanymi sportowcami, którzy osiągają sukcesy o randze krajowej, europejskiej i światowej. Wśród nich warto wspomnieć pochodzącą z Łysej Góry Jolantę Ogar-Hill startującą z powodzeniem w żeglarskiej klasie 470 oraz Wojciechu Wojdaku – pochodzącym z Maszkienic wicemistrzu świata w pływaniu na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym oraz posiadaczu wielu pływackich rekordów Polski.


fot. Megatiming

Gmina Dębno

Skrót startów z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast