Wiadomości

„Weekend Cudów” za nami – Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”

Karpacki Oddział SG przyłączył się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Prezenty dla wybranej Rodziny przygotowali funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału SG oraz działający w nim Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, organizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie Wiosna. Wolontariusze stowarzyszenia szukają rodzin i współpracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Ideałem akcji jest dotarcie do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie.

W tym roku pomoc od darczyńców popłynęła do każdej z 14 016 rodzin, w tym do tej, wybranej z anonimowej bazy przez Drużynę Szlachetnej Paczki z KaOSG. Za pieniądze zebrane wśród pracowników i funkcjonariuszy KaOSG, na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy projektu, przygotowana została „Szlachetna Paczka”. Znalazły się w niej m.in. kabina prysznicowa z wyposażeniem, spawarka, pralka, kuchenka, telewizor, drobny sprzęt AGD, produkty żywnościowe, środki czystości, ręczniki, pościele oraz odzież. W przeprowadzenie zbiórki, zakupy oraz pakowanie prezentów zaangażowanych było wielu pracowników oraz funkcjonariuszy, na czele z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W sobotę 12 grudnia przed południem Drużyna Szlachetnej Paczki, złożona z funkcjonariuszy KaOSG, przedstawicieli Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP oraz wolontariuszy projektu odwiedziła wybraną rodzinę i przekazała jej przygotowane prezenty. Podarunki trafiły do Pana Kazimierza oraz jego żony i trójki dzieci, którym kilka miesięcy temu ogień zniszczył całe gospodarstwo. Rodzina, pomimo traumatycznych wydarzeń nie załamała się, wszyscy zakasali rękawy i – przy pomocy sąsiadów i przyjaciół – zabrali się do odbudowy swojego domu. Przekazane przez Karpacki Oddział SG prezenty sprawiły obdarowanym ogromną radość.

Wszystkim, którzy wsparli akcję oraz zaangażowanym w zbiórkę, zakup oraz przygotowanie prezentów, bardzo dziękujemy za okazane serce !!!

karpacki.strazgraniczna.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast