Wiadomości
Trending

Kolejne zmniejszenie liczby łóżek covidowych w Szpitalu w Brzesku / 14 grudnia 2020 r.

Dobre informacje ze Szpitala Powiatowego w Brzesku – w związku ze słabnąca falą epidemii koronawirusa po raz kolejny zmniejszeniu uległa liczba tzw. łóżek covidowych przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Zgodnie z kolejną decyzją Wojewody Małopolskiego nr 3162020 z dnia 8 grudnia 2020 r., w szpitalu została zmniejszona liczba łóżek covidowych odpowiednio od dnia 14 grudnia 2020 z 65 do 35 (zmniejszenie o 30 łóżek dla osób z potwierdzonym covid-19).

Pozostałe łóżka, tj. 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem covid-19 oraz 10 stanowisk intensywnej terapii pozostają bez zmian – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

To powrót do stanu z końca października, gdzie podobną ilość łóżek zabezpieczono dla chorych dla Covid19.

Pacjenci hospitalizowani z powodu COVID-19, na utworzonym blisko dwa i pół miesiąca temu oddziale to osoby z ciężkim i bardzo ciężkim przebiegiem choroby. Jest wśród nich sporo osób starszych, ale także i osoby znacznie młodsze i bez zdiagnozowanych chorób dodatkowych.

– Na dzień 15 grudnia 2020 r. na oddziale covidowym hospitalizowanych jest 29 pacjentów. Dodatkowo zajęte są 4 łóżka intensywnej terapii – dodaje Monika Mikołajek-Burek.

Gwałtowne przyrosty liczby zakażonych w Województwie Małopolskim zaowocowały na początku października podjęciem starań o zwiększanie liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W oparciu o wydane  decyzje Wojewody Małopolskiego zasób ten średnio co 2 tygodnie znacząco się powiększał, aby w szczytowym okresie osiągnąć 90 łóżek.

O tym jak duże zaangażowanie dla szpitala i personelu niech świadczy fakt, że 80 łóżek covidowych (jakie w szczycie zachorowań w połowie listopada przygotowano dla zakażonych pacjentów) – to trzydzieści procent łóżek jakie normalnie są do dyspozycji w szpitalu! Wg danych z 2019 r. Szpital Powiatowy w Brzesku dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast