Wiadomości
Trending

Asystent Marty Malec-Lech członka Zarządu Województwa Małopolskiego zakażony koronawirusem / 12 sierpnia 2020 r.

W środę 12 sierpnia 2020 r. u jednego z pracowników urzędu marszałkowskiego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Przypadek koronawirusa stwierdzono u asystenta członka zarządu. Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym zostały objęte kwarantanną. Kwarantanną zostali objęci: Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego, trzech pracowników Biura Prasowego UMWM, dwóch pracowników Departamentu Edukacji UMWM, kierowcy urzędu oraz jeden z radnych województwa.

Osoba zakażona (mieszkaniec Gminy Brzesko), jak również wszyscy objęci kwarantanną przebywają w izolacji domowej i czują się dobrze. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana we współpracy z WSSE w Krakowie i PSSE w Krakowie.

W związku z tym, urząd marszałkowski we współpracy z Małopolską Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Krakowie wdrożył procedury na podstawie jasno sprecyzowanych wytycznych i przemodelował system pracy w Kancelarii Zarządu UMWM.

Urząd marszałkowski pracuje bez zakłóceń. Przyjęto następujący model pracy – część pracowników Kancelarii Zarządu UMWM pracuje w trybie zdalnym, z podziałem na dwie grupy, tak by w przypadku pracy stacjonarnej nie miały ze sobą styczności.

Jak się okazuje powyższe zdarzenie ma również związek ze skierowaniem na kwarantannę burmistrza Brzeska Tomasza Latochy. Podczas wtorkowej wizyty (11 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie w trakcie podpisywania umowy na dofinansowanie projektu termomodernizacji Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzesku, miał on kontakt z osobą zakażoną Covid-19.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Koronawirus / Burmistrz Brzeska wraz z rodziną na kwarantannie / 12 sierpnia 2020 r. <==

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast