ADV
Wiadomości
Trending

Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa – wystawa w RCKB w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do zapoznania się z wystawą „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” prezentowaną w ramach przypadających w tym roku obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ekspozycja dostępna będzie od 13 sierpnia do 30 września 2020 r. w holu na parterze RCKB w Brzesku.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Ekspozycja składa się z 20 plansz tematycznych i przypomina najistotniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata, szczególne znaczenie miała także dla losów odradzającej się wówczas po latach niewoli Polski.

Przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” i Muzeum Wojska Polskiego wystawa jest jednym z szeregu odbywających się w całej Polsce wydarzeń nawiązujących do przypadającej 15 sierpnia rocznicy Cudu nad Wisłą.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.

IB

Podobne artykuły

3 Comments

  1. MOJA MAMA pochodziła z BRZESKA – urodziła się w 1908 .JEJ trzej bracia wzięli udział wroku 1920 w BITWIE WARSZAWSKIEJ.Zawsze nam opowiadała o nich że to był obowiązek walki ale też zaszczyt dlatego poszukuje wiadomości o tych trudnych chwilach jak szybko trzeba było dorosnąć aby zrozumieć że ginie połowa rodziny jak dziewczynka 12-letnia upora się z życiem i jaką przyjmie odpowiedzialną rolę.Dlatego proszę o kontakty gdzie można znależć wiadomości.Zaznaczam nie mieszkam w Brzesku po 2-wojnie światowej częściowo mieszkaliśmy na tak zwanych ziemiach zachodnich na których ja się urodzłam wykształciłam .Dlatego moje zainteresowania przeszłością czasów minionych.Moja mama -HELENA ZRYWACZ Z DOMU JAKUBOWSKA.

  2. MOJA MAMA pochodziła z BRZESKA – urodziła się w 1908 .JEJ trzej bracia wzięli udział wroku 1920 w BITWIE WARSZAWSKIEJ.Zawsze nam opowiadała o nich że to był obowiązek walki ale też zaszczyt dlatego poszukuje wiadomości o tych trudnych chwilach jak szybko trzeba było dorosnąć aby zrozumieć że ginie połowa rodziny jak dziewczynka 12-letnia upora się z życiem i jaką przyjmie odpowiedzialną rolę.Dlatego proszę o kontakty gdzie można znależć wiadomości.Zaznaczam nie mieszkam w Brzesku po 2-wojnie światowej częściowo mieszkaliśmy na tak zwanych ziemiach zachodnich na których ja się urodzłam wykształciłam .Dlatego moje zainteresowania przeszłością czasów minionych.Moja mama -HELENA ZRYWACZ Z DOMU JAKUBOWSKA.

Back to top button