ADV
1
Wiadomości
Trending

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 13 sierpnia 2020 r.

W środę 12 sierpnia i czwartek 13 sierpnia 2020 r. w Powiecie Brzeskim potwierdzono łącznie 3 nowe przypadki koronawirusa – 2 w Gminie Czchów i 1 na razie niezidentyfikowany (pojawiła się rozbieżność w danych Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Brzesku z danymi opublikowanymi przez Wojewódzką Stację Sanepidu).

Aktualnie w nowej fali zachorowań (od początku lipca) w Powiecie Brzeskim jest 25 przypadków koronawirusa, z czego 21 aktywnych. Czterech pacjentów z tej grupy zostało uznanych za ozdrowieńców. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem 2 zakażenia dotyczą Gminy Czchów,a jedno jak na razie mamy niezidentyfikowane.

W nowej fali zachorowań – od początku lipca odnotowano w Powiecie Brzeskim następujące przypadki zakażenia koronawirusem: 5 przypadków w Gminie Iwkowa (z 3 i 30 lipca oraz 11 sierpnia), 3 przypadki z Brzeska (z 16 i 28 lipca; 9 sierpnia), 1 przypadek z Gminy Gnojnik (z 25 lipca), 2 przypadek z Gminy Borzęcin (1 i 11 sierpnia), 7 przypadków z Gminy Czchów (1, 2 i 12 sierpnia), 3 przypadki z Gminy Dębno (7 i 8 sierpnia).

Bardzo nieciekawie wygląda sytuacja w Powiecie Bocheńskim. Łącznie na terenie całego Powiatu Bocheńskiego zachorowało 389 osób, z czego aktywnych zakażeń jest 202. Z tej grupy w izolacji przebywa 168 osoby, a hospitalizacja zostało poddanych 16 osób. Powiat Bocheński stał się „liderem” w Województwie Małopolskim – do tej pory zmarło 30 osób, z czego 23 osoby na COVID-19, a 7 z innych przyczyn.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy. Od początku sierpnia w skali kraju liczba zakażeń nie spada poniżej 650 osób (dzisiaj to 814 potwierdzonych zakażeń). A w sobotę 8 sierpnia było to rekordowe 843 osób. Prawdopodobnie do końca miesiąca średnia dobowa liczba zachorowań przekroczy 1000 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 13 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 13 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 54,487 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1,844 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 5073 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 96 osób – w tym 10 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19. Jedna trzecia wszystkich zgonów w Małopolsce dotyczy Powiatu Bocheńskiego.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1 979 osób. W Powiecie Brzeskim 68 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3015 (poprzednia doba: 2 588).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 13 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 92 osoby
Izolacja – 19 osób 
Hospitalizacja – 2
Ozdrowieńcy – 68
Osoby w kwarantannie – 182
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 33
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 12
Gmina Borzęcin – 13
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 12
Gmina Czchów – 9

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button