ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Śmierć w Dunajcu. Apelujemy do wypoczywających nad wodami o zachowanie ostrożności

Wczorajszy dzień przyniósł bardzo tragiczne wieści. W Dunajcu, w miejscowości Wesołów utonął młody człowiek. Policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z akwenów wodnych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dwóch młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego odpoczywało nad Dunajcem w miejscowości Wesołów. Będąc w wodzie postanowili przepłynąć przez rzekę. Podczas próby przedostania się na drugi brzeg, jeden z nich, 24-latek nagle krzyknął i zniknął pod powierzchnią.

W akcji poszukiwania go zaangażowanych zostało wiele osób. Na miejscu pracowało kilkunastu strażaków z PSP Tarnów, w tym nurkowie oraz strażaków ochotników z miejscowych jednostek, policjanci z Wojnicza i Tarnowa oraz służby medyczne. Podczas działań wykorzystano łodzie. Przed godziną 20.00 znaleziono 24-latka. Niestety pomimo podjętej reanimacji nie zdołano przywrócić jego funkcji życiowych. Czynności na miejscu prowadzone były z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku, która obecnie nadzoruje śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

tarnow.policja.gov.pl

Fot. OSP Zakliczyn

Podobne artykuły

2 Comments

  1. Wesołów? To ten Wesołów koło Zakliczyna? Jeśli tak, to tam mieszka moja koleżanka.

Back to top button