ADV
Kultura

Barbara Sadurska nominowana do Nagrody Kulturalnej O!LŚNIENIA 2020 – zagłosuj!

Onet Kultura ogłosił nominacje do nagród Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Kraków O!Lśnienia. Nominację w kategorii literatura otrzymała pochodząca z Brzeska Barbara Sadurska.

Barbara Sadurska została nominowana za debiut imponujący dojrzałością języka, umiejętnością montażu wątków i postaci z różnych epok. Autorka misternie wplata w tę układankę motyw zła i zadaje fundamentalne pytania.

– Zagłosuj na najważniejsze artystyczne wydarzenie minionego roku. Nominowani do nagrody to twórcy, których świeżość spojrzenia, talent oraz warsztat lśniły najjaśniej. Zdecyduj, który twórca powinien zostać okrzyknięty O!Lśnieniem. Możesz zagłosować na jednego artystę w każdej kategorii. Na koniec potwierdź swój głos – zachęcają organizatorzy.

To głosy internautów zdecydują o wygranej w każdej z siedmiu kategorii konkursowych: Film, Literatura, Sztuki wizualne, Muzyka popularna, Muzyka klasyczna i jazz, Teatr oraz Serial.

Swój głos na Barbarę Sadurską można oddać na stronie: Nagrody Kulturalnej O!LŚNIENIA 2020 <==

Głosowanie trwa od 14 lutego do 9 marca 2020 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która 13 marca odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i będzie transmitowana w Onecie. Listę nominowanych, na podstawie rekomendacji krytyków, przygotowała wraz z Katarzyną Janowską redakcja Onet Kultura.

Barbara Sadurska

Barbara Sadurska (ur. 1974), znana w Brzesku jako Baśka Hauben. Absolwentka brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie ukończyła polonistykę i prawo na UJ. Związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i znajomych. W 2019 r. zadebiutowała książką pt. „Mapa” (wyd. Nisza, 2019). „Mapa” to zbiór opowiadań, których tematem jest tajemnicze powstanie i zniknięcie mapy świata, narysowanej w XV w. przez Fra Mauro i Andreasa Bianco. Jej losy zarysowane na przestrzeni kilkuset lat nierozerwalnie związane są z istotą zła. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę, uznana przez magazyn „Polityka” za jedną z najważniejszych publikacji roku. Atmosfera nieoczywistych zakątków Brzeska pojawia się tu i ówdzie na kartach książki.

Nie tak dawno – bo niespełna miesiąc temu – 23 stycznia 2020 r. w sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską.

Relacja oraz zdjęcia ze spotkania 23 stycznia 2020 r. <==

foto PiMBP w Brzesku

IB / PiMBP w Brzesku / onet.pl

Podobne artykuły

Back to top button