ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Biała niedziela w szpitalu

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w „Białej Niedzieli” akcji zorganizowanej przez zespół lekarzy i pielęgniarek oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Bochni. Wydarzenie odbyło się w niedzielę sali konferencyjnej Centrum Ratownictwa Medycznego w Bochni.

Spotkanie otworzyli  lek. med. Beata Zahradnik-Stopczyńska  kierująca oddziałem dziecięcym, Elżbieta Lisak pielęgniarka oddziałowa, Jarosław Kycia dyrektor szpitala oraz Adam Korta Starosta Bocheński.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zawsze wspieram akcje profilaktyczne. To podczas takich wydarzeń można zdobyć wiedzę, która może pomóc uratować życie naszych najbliższych. Nie do przeceniania są również darmowe badania profilaktyczne. Jak widać po frekwencji to bardzo wyczekiwane przez mieszkańców akcje — Adam Korta, starosta bocheński

Dla uczestników „Białej Niedzieli”  organizatorzy wydarzenia przygotowali  wiele atrakcji. Były wykłady i praktyczne porady przygotowane przez  lekarzy i pielęgniarki z oddziału dziecięcego. Można było bezpłatnie wykonać badanie USG,  które wykonywała lek. med. Agnieszka Dzierżak-Frys z-ca lekarza kierującego Oddziałem Dziecięcym (z tej możliwości skorzystało 13 małych pacjentów). Wykonywano też badania pomiaru parametrów życiowych (20 osób), badanie RTZ i pomiar glukozy ( 19 osób), EKG (6 osób) odbyło się też sześć konsultacji dietetycznych połączonych z analizą składu masy ciała.

Podczas gdy rodzice słuchali prelekcji najmłodsi mogli spędzić czas na zabawie pod okiem  Zespołu Animatorek – Lililand Bawialni z Brzeska. Była też możliwość wykonania fotografii w fotobudce przez Konrada Wojciechowskiego i zabawy z Crazy Pig zapewnionej przez Jarosława Farmuza.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania w karetce pogotowia, podczas których ratownicy objaśniali najmłodszym  do czego służy sprzęt w jaki wyposażony jest ten pojazd oraz pokaz pierwszej pomocy

Dla wszystkich gości czekały też zdrowe przekąski i owoce.

To pierwsza taka akcja, ale pewnie nie ostatnia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia – mówił — Jarosław Kycia dyrektor szpitala.

„Białą Niedzielę” wsparły firmy: Nutricia, Biocodex, Zarys a także Stanisław Wełna, Grzegorz Kukuła, Oliwier Budyn  i Beata Podstawa nauczycielka i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.

sp

blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button