ADV
1
Wiadomości
Trending

Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy 4×4 w PSP Brzesko

Do jednostek Państwowej Straży Pożarnej trafiły nowe średnie samochody ratowniczo – gaśnicze w standardzie pierwszowyjazdowym z napędem 4×4 zamówione w ramach projektu DROGI-V. Jedną z jednostek do której trafił taki pojazd jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Podobny pojazd trafił na wyposażenie do Komendy Powiatowej w Bochni.

Za realizację dostaw samochodów w ramach umowy – o wartości 41,741 mln złotych – zawartej w marcu 2023 roku, odpowiada firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

Pod zabudowę 28 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych wykorzystano podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 z napędem na wszystkie koła (4×4) i wysokoprężnym silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Fabryczna kabina załogowa umożliwia przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg. Wykonana z aluminium zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Skrytki zamykane są żaluzjami i zostały przystosowane do przewozu sprzętu (w tym zestawu ratownictwa technicznego), węży i armatury wodno-pianowej.

Do tego sprzęt: armatura wodno-pianowa, sprzęt OUO, zestaw ratownictwa technicznego, pilarki, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy, kamera termowizyjna, podpory i kliny do stabilizacji, skokochron itp.

Pojazdy wyposażono w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 2000 litrów oraz 200 litrów na środek pianotwórczy, autopompę o wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

foto: psszczesniak.pl/ – zdjęcia ilustracyjne ze strony Szczęśniak Pojazdy Specjalne

IB / infosecurity24.pl / remiza.pl

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button