ADV
Kultura

Biblioteka Publiczna w Borzęcinie zakończyła realizację projektu „Sieć na kulturę”

W kwietniu br. Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie zakończyła realizację projektu „Sieć na kulturę”. Ścieżką tematyczną przedsięwzięcia było „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Projekt podzielony był na dwie części. Pierwsza przewidywała szkolenie pracowników instytucji kultury w podjętym temacie, natomiast druga polegała na prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą przez przeszkolonego pracownika wraz z trenerem wspierającym.

Gminna Biblioteka Publiczna realizowała projekt od września 2022 roku. Do udziału w szkoleniach zgłosiło się kilkoro młodych ludzi, chcących nabyć nowe umiejętności w projektowaniu graficznym. Byli to: Maria Piękosz, Wojciech Żurek, Kacper Małek, Kacper Świątek, Patryk Knap, Dominik Knap, Jakub Wilkosz, którzy pod kierunkiem pracownika biblioteki Weroniki Rędzina spotykali się co tydzień na platformie Teams, aby poznawać nowe aplikacje i tworzyć projekty. Po rozliczeniu całego projektu i zaakceptowaniu przez Fundacje Wspierania Zrównoważonego Rozwoju uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia i nagrody za wysiłek i pracę.

Nagrody zostały ufundowane przez Wójt Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, który docenił zaangażowanie młodych ludzi. Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie po zrealizowaniu projektu otrzymała sześć nowoczesnych notebooków, które pomogą w tworzeniu ciekawych zajęć dla dzieci i dorosłych.

Elżbieta Kwaśniewska
Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie

blank

Podobne artykuły

Back to top button