ADV
blank
Wiadomości

Gmina Szczurowa wspiera mobilność osób niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś mieszkańcem Gminy Szczurowa i jesteś osobą niepełnosprawną lub mającą trudności w poruszaniu się, możesz skorzystać z usługi transportu door-to-door.

Usługa zapewnia bezpłatny transport w celu:

aktywizacji społecznej
zawodowym
edukacyjnym
zdrowotnym

Zamówienie usługi zgłasza się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczurowej. Szczegóły na plakacie.

Gmina Szczurowa otrzymała ponad 412 tys. zł. na realizację projektu transportu door-to-door. W ramach grantu zakupiono samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usług indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Grant między innymi obejmuje zakup w pełni przystosowanego pojazdu, paliwo oraz ubezpieczenie. 9 maja nowy bus marki Ford dotarł do gminy Szczurowa. Samochód jest wyposażony m. in. w nowoczesny podnośnik, dzięki któremu osoba na wózku inwalidzkim będzie mogła wjechać do samochodu.

Zatrudniony zostanie także wykwalifikowany kierowca oraz asystent, który będzie udzielał pomocy Użytkownikowi usługi w wydostaniu się z mieszkania i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego.

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button