ADV
blank
Wiadomości

Nowe wyposażenie w borzęcińskim DPS

Dom Pomocy Społecznej w Borzęcinie wyposażony został w kolejne 2 profesjonalne podnośniki niezwykle pomocne w rehabilitacji, ale też w codziennym funkcjonowaniu podopiecznych mieszkających w placówce.

Podnośnik LUNA to nowoczesny sprzęt do podnoszenia i transportowania podopiecznego. Z urządzenia mogą korzystać dorosłe osoby jak i seniorzy w różnym stopniu zaawansowania choroby.
Podnośnik wykorzystywany jest przy takich czynnościach jak: podnoszenie, przenoszenie i sadzanie podopiecznego, pionizacja, nauka chodu i rehabilitacja chodu, asekuracja przy rehabilitacji.

Dzięki podnośnikowi zwiększa się komfort podopiecznego, a przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Urządzenie stabilnie utrzymuje i przenosi podopiecznego, nie narażając go na upadek. Sprzęt został przetestowany i jak widać na zdjęciach zaakceptowany przez mieszkańców placówki w Borzęcinie.

Zakup został zrealizowany w ramach grantu w projekcie „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 pt. „Poprawa dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej osób ze szczególnym potrzebami w Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie”.


foto: Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej
Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button