ADV
blank
Wiadomości
Trending

Bielcza. Pożar 5 hektarów lasu / ćwiczenia / zdjęcia

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze straży pożarnej z udziałem brzeskich policjantów

Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Bielcza dochodzi do pożaru. Pożar szybko się rozprzestrzenia, obejmuje 5 ha lasów, występuje duże zadymienie – to scenariusz działań ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Brzesku, w których udział wzięli też policjanci z Brzeska.

Wczoraj, 3 lipca br. ok. godz. 9.00 do straży pożarnej wpływa informacja o pożarze w kompleksie leśnym w Bielczy, który szybko się rozprzestrzenia. Pożarem objęte jest około 5 ha lasów. Na miejsce dyżurny dysponuje od razu zastępy straży pożarnych. W pobliżu lasu widoczne jest duże zadymienie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku w związku z potrzebą właściwej regulacji ruchem oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia kieruje na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Szczurowej. Policjanci zatrzymują mężczyznę, który jest podejrzany o podłożenie ognia. Pożar zostaje opanowany przez zastępy straży pożarnej. Następnie kierujący działaniami ratowniczymi otrzymuje informację o przygniecionym przez drzewo pilarzu. Skierowana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza wykonuje oględziny miejsca zdarzenia i zabezpiecza ślady, aby ustalić przyczyny wypadku.

Jednym z priorytetowych celów podejmowanych ćwiczeń jest doskonalenie współdziałania służb ratunkowych podczas dużych akcji. Uczestnicy tych ćwiczeń w symulowanych warunkach mogą przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności i przygotowanie.

policja.gov.pl

blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button