ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski. Wyłudzał pieniądze na „pogrzeb dziecka”!

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 40-letniego mężczyzny podejrzanego o wielokrotne doprowadzenie duchownych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania 40-letni mężczyzna, w okresie od stycznia do marca 2024 r. pojawiał się w lokalnych parafiach na terenie powiatu gorlickiego, nowosądeckiego oraz brzeskiego, informując księży o śmierci swojego – w zależności od prezentowanej przez podejrzanego wersji – 2 lub 3 letniego dziecka.

Mężczyzna powołując się na swoją trudną sytuację materialną i osobistą tragedię wykorzystał empatię i współczucie pokrzywdzonych oraz wyłudził od wymienionych rożnego rodzaju kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na pokrycie fikcyjnych kosztów związanych z rzekomą organizacją pochówku dziecka.

Zatrzymanie podejrzanego oraz wniosek o tymczasowy areszt
Dzięki wnikliwym czynnościom podejmowanym przez prokuratora i funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany na terenie województwa zachodniopomorskiego w dniu 19 czerwca 2024 r., a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, gdzie usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 k.k.

W przeszłości mężczyzna był wielokrotnie karany i odbył łącznie karę kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

Obecnie podejmowane są kompleksowe czynności dochodzeniowo-śledcze celem ustalenia ewentualnych innych osób będących pokrzywdzonymi w ramach przestępczego procederu prowadzonego przez podejrzanego.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej

prok. Justyna Rataj-Mykietyn

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button