ADV
Religia

Bierzmowanie w brzeskim sanktuarium św. Jakuba / zdjęcia

Uczniowie klas VIII z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku 12 maja przyjęli sakrament bierzmowania z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Brzeski Kościół cierpliwie trwał w oczekiwaniu i dotrwał. Uczniowie klas VIII z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku przyjęli sakrament bierzmowania.

Uczniowie w niepewności wynikającej z aktualnej pandemicznej sytuacji oczekiwali na decyzję biskupa dotyczącą czasu przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Ten ważny dzień nastąpił 12 maja. Grupa 96 kandydatów, uprzednio wcześniej przygotowanych, biorących udział w triduum przed bierzmowaniem, wyspowiadanych, doczekała przybycia do naszej parafii biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. To właśnie ksiądz biskup, w asyście ks. prał. Józefa Drabika, proboszcza i kustosza sanktuarium św. Jakuba, podczas dwóch Mszy św. przywoływał Ducha Świętego, aby swoimi darami wzmocnił wiarę brzeskiej młodzieży.

Podczas homilii bp Andrzej zaprosił młodych do odbudowania relacji z Bogiem i Kościołem poprzez osobistą, bezpośrednią i rzeczywistą obecność na Eucharystii w kościele. Zapewnił obecnych, że każdy może dawać świadectwo dojrzałego chrześcijanina poprzez zaangażowanie się w Liturgiczną Służbę Ołtarza lub grupę młodzieżową w parafii.

Drogowskazami na dalszą drogę życia dla bierzmowanej młodzieży są modlitewnik, krzyż, a także książka z dedykacją księdza biskupa. Wdzięczna za dar bierzmowania młodzież złożyła przed Bogiem, na ołtarzu, swoje dobrowolne postanowienia.

==

foto; archiwum parafii
Tarnow.gosc.pl / jakub.bwi.pl

Galeria zdjęć <==

Podobne artykuły

Back to top button