ADV
Religia
Trending

Zmarł pochodzący z Jadownik ks. Stanisław Dadej / 7 grudnia 2020 r.

W godzinach porannych 7 grudnia 2020 w szpitalu w Busku-Zdrój zmarł ksiądz Stanisław Dadej – sercanin. Urodził się 9 maja 1933 r. w Jadownikach. Pierwsze śluby zakonne złożył 13 września 1951 r. w Stadnikach, a święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1959 r. w Krakowie z rąk abp. Karola Wojtyły.

Był sekretarzem prowincjała oraz katechetą w Krakowie-Płaszowie. Pełnił funkcję proboszcza w parafiach w Stadnikach, Mychowie, Gołębiu i Stopnicy oraz przełożonego wspólnoty w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmarł w 88. rok życia, 70. rok profesji zakonnej i 62. rok kapłaństwa. Ostatnie swoje 32 lata życia spędził w Stopnicy gdzie był proboszczem, spowiednikiem nowicjuszy oraz sióstr zakonnych, a także kustoszem klasztoru w Kątach Starych. Prawdziwym ambasadorem starego klasztoru stopnickiego w Kątach Starych jak i miasta Stopnicy. Właśnie za to w 2011 r. przyznano mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Stopnica.

W 2020 roku, w swej rodzinnej parafii w Jadownikach, która wydała wielu duchownych, obchodził Diamentowy Jubileusz kapłaństwa.

– Był serdecznym człowiekiem, gotowym wysłuchać i pomagać. Był ofiarnym proboszczem, oddanym spowiednikiem, pasjonatem historii klasztoru i stopnickiej ziemi – wspominają go współpracownicy.

Jego pogrzeb odbył się 10 grudnia, w czwartek na cmentarzu w Stadnikach.

Galeria zdjęć z uroczystości pogrzebowych <==

foto: UMiG Stopnica

sercanie.pl

Podobne artykuły

Back to top button