TOPTOP
Powiat TarnowskiSport

Błękitni Winter Cup 2020 – festiwal piłki nożnej dla dzieci!

W miniony weekend (12-13 grudnia) Klub Piłkarski Błękitni 1947 Tarnów zorganizował turniej piłkarski dla dzieci „Błękitni Winter Cup”. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej imienia Shihana Wiesława Gwizda w Tarnowie.

W sobotę na parkiecie zmierzyli się ze sobą zawodnicy w kategorii orlik, czyli piłkarze urodzeni w latach 2010 i 2011, natomiast w niedzielę zagrali ze sobą zawodnicy w kategorii żak – roczniki 2012 oraz 2013.

– Nie tyko uczestniczymy w wydarzeniach sportowych zorganizowanych przez innych, ale też chętnie sami je organizujemy! W tym roku niestety w nieco odmiennych warunkach, bo w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, turniej musiał obywać się bez udziału publiczności – mówi Paweł Holcman, Prezes Zarządu KP Błękitni 1947.

W turnieju wzięły udział drużyny z Tarnowa: gospodarz KP Błękitni 1947 Tarnów oraz Westovia, Metal i Unia oraz regionu tarnowskiego: KS Koszyce Wielkie, LUKS Skrzyszów, AP Wierzchosławice i FA Dąbrowa Tarnowska. Łącznie na parkiecie hali przy ul. Krupniczej, podczas 450 minut rozgrywek, zagrało blisko 120 zawodników i zawodniczek.

– Błękitni Winter Cup miał charakter piłkarskiego festiwalu, gdzie nie była prowadzona ostateczna klasyfikacja, by nie nakładać na dzieci dodatkowej presji, a trenerzy i zawodnicy mogli się w 100% skupić na rozwoju piłkarskim – podsumował Paweł Holcman.

 


(bch)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast