ADV
Wiadomości

Kolejne zatrzymania na lotnisku

Mimo pandemii i zmniejszonego ruchu pasażerskiego funkcjonariusze Straży Granicznej realizują swoje zadania zatrzymując i ujawniając osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Tylko podczas minionego weekendu, w Krakowie-Balicach, funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli czynności służbowe w stosunku do 5 takich pasażerów.

Wszyscy poszukiwani byli obywatelami RP, w wieku od 27 do 37 lat, podróżującymi do z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, aż czterech z nich przyleciało do Krakowa z Londynu-Luton.

O największym szczęściu mogła mówić dwójka z nich, poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych, którym po wykonaniu niezbędnych czynności, zezwolono na kontynuowanie podróży.

Kolejna trójka pasażerów poszukiwana była celem zatrzymania. Wobec dwóch z nich, unikających obowiązku alimentacyjnego, sądy orzekły kary pozbawienia wolności, odpowiednio w wymiarze 60 i 182 dni. Zatrzymani, prosto z lotniska, zostali doprowadzeni do aresztu śledczego.

Trzeci z zatrzymanych, 28-latek planujący odlecieć do Manchesteru – poszukiwany w związku z posiadaniem narkotyków oraz kradzieżami – również zakończył swoją podróż w areszcie śledczym w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe 105 dni.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button