Wiadomości

Blisko 13 tysięcy złotych dla Marcelka! Sołtys Jadownik przekazał swoją prowizję dla Marcelka

12 861 zł. Taka właśnie kwota trafiła w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. na konto fundacji Liver, która gromadzi środki na wsparcie leczenia i rehabilitacji Marcelka Kubali. To efekt dużego zaangażowania mieszkańców Jadownik, którzy podjęli decyzję o tym by zapłacić podatki u swojego sołtysa.

Przed kilkoma tygodniami w mediach społecznościowych sołtys Jadownik Jarosław Sorys zadeklarował, że całość przysługującej mu prowizji za pobór podatków przekaże na wsparcie pochodzącego właśnie z Jadownik Marcelka Kubali.

– Dzisiaj na moje konto wpłynęła należna mi kwota od inkasa podatku w wysokości 12 861 zł. Zgodnie z deklaracją całą kwotę przekazuję dla Marcelka Kubali.  Dziękuję wszystkim, którzy dokonali wpłat w moim biurze – napisał na swoim profilu Jarosław Sorys sołtys Jadownik.

W rozmowie z naszą redakcją dodał, że w tym roku o wiele więcej osób wpłaciło swoje podatki za jego pośrednictwem. W ubiegłych latach część z nich decydowała się na wpłatę bezpośrednio na konto Urzędu Miejskiego. Prowizja od inkaso to zwyczajowe wynagrodzenie dla sołtysów za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Do końca zbiórki dla Marcelka brakuje jeszcze około 100 tysięcy złotych.

Wyrazy uznania zarówno dla mieszkańców Jadownik, jak i dla ich sołtysa za ich wspólną postawę.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast