ADV
Wiadomości
Trending

Ostrzeżenie meteo II stopnia – śnieżyce i opady deszczu / 13-16 kwietnia 2021 r.

++ OSTRZEŻENIE II STOPNIA PRZED INTENSYWNYMI OPADAMI DESZCZU I/LUB MOKREGO ŚNIEGU ++
Obowiązuje od 13.04.2021 g. 0:00 do 16.04.2021 r. g. 12:00.

Nad Polskę nadchodzi niż genueński, który obecnie daje potężne opady w Alpach, już najbliższej nocy w Małopolsce pojawi się pierwsza strefa opadów (będzie to głównie deszcz), która odsunie się do połowy dnia, kolejna strefa opadów nasunie się w nocy z wtorku na środę i ta druga strefa to będzie niosła intensywne opady, głównie śniegu, mokrego, ciężkiego śniegu lub deszczu ze śniegiem, opady będą trwały w porywach aż do piątku, przy czym w piątek będzie cieplej i będzie to głównie deszcz. Spodziewamy się w tym okresie opadów rzędu nawet 80-100 litrów wody na metr kwadratowy. A w środę możliwe są przyrosty pokrywy śnieżnej w rejonie Tarnowa do 10 cm, na południe od Tarnowa nawet do 20 cm, w Beskidach do 50 cm, a w Tatrach do 70 cm.

Możliwe są liczne uszkodzenia sieci energetycznych oraz zniszczenia w drzewostanie na skutek masywnych opadów ciężkiego śniegu.

Należy mieć na uwadze, że o ile w górach sprawa jest jasna to w rejonie Tarnowa warunki na opady śniegu będą graniczne, widać to w wyliczeniach modeli, które w zależności od modelu dają od pokrywę od 4 do 25(!) cm śniegu, może być tak, że będzie więcej deszczu niż śniegu. Temperatura od jutra do piątku to maksymalnie od 1 do 4 st. C, a dzisiaj było aż 20,8 st. C.

A najgorsza informacja jest taka, że kwiecień do końca może być zmienny i niestety – raczej chłodny.


Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

 

++ OSTRZEŻENIE II STOPNIA PRZED INTENSYWNYMI OPADAMI DESZCZU I/LUB MOKREGO ŚNIEGU ++ 🌧🌨❄

Obowiązuje od 13.04.2021 g….

Opublikowany przez Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button