ADV
Wiadomości

Borzęcin. Ogrodowe kompozycje jak z obrazka

W gminie Borzęcin rozstrzygnięto pierwszą część konkursu pn. „W moim ogrodzie”. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz świetlica GOK w Przyborowie, a patronuje mu wójt Janusz Kwaśniak. Zainteresowani publikowali maksymalnie po trzy zdjęcia swoich ogrodów, wykonane za pomocą telefonu komórkowego bądź aparatu fotograficznego, na facebookowym profilu Organizatora. Prace konkursowe można było zgłaszać do 21 czerwca 2020 r.

– Komisja konkursowa miała trudne zadanie – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin. – Z grona 18 osób zgłoszonych osób wybrano – zgodnie z regulaminem konkursu – trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie, ale różnice pomiędzy poszczególnymi ocenami były bardzo niewielkie. W ocenie nadesłanych zdjęć kierowano się trzema kategoriami: ujęcie, kompozycja i oryginalność. Nagrodę publiczności wybrali sami internauci głosując na wybrane zdjęcie.

Nadesłane fotografie ogrodów oceniała komisja sędziowska w składzie: Maciej Mazur (Informator Brzeski), Katarzyna Żurek (GOK Borzęcin – świetlica w Przyborowie), Bożena Kwaśniak (Urząd Gminy Borzęcin) i Filip Czyż (GOK Borzęcin).

– Przekazane do oceny zdjęcia różniły się sposobem realizacji, choć generalnie wykonano je na przyzwoitym poziomie. Wiele z nich wyglądałyby lepiej, gdyby zrobić je w innym ujęciu lub świetle, może o innej porze dnia. Co ważne, naszym zadaniem była ocena samego zdjęcia, a nie ogrodu. Te oceniane będą w II etapie konkursu – komentuje Maciej Mazur, na co dzień zajmujący się fotografią cyfrową.

Największą liczbę punktów zdobyło zdjęcie nadesłane przez Iwonę Polak z Borzęcina Dolnego. Tuż za nią znalazły się Jadwiga Mularz z Przyborowa i Anna Sworniowska z Borzęcina Górnego. Wyróżniono także fotografię ogrodu Eweliny Kołodziej z Przyborowa. Nagrodę publiczności (400 oddanych głosów na zdjęcie) zdobyła Jadwiga Mularz. Dla zwycięzców przewidziano nagrody ufundowane przez sponsorów: Sklep Ogrodniczy AURA Sebastian Pacura, FHU OGRÓD Marta Bilińska z Brzeska, Tomaszek Mirosław Szkółka roślin ozdobnych z Jagniówki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Na podstawie nadesłanych zdjęć Organizatorzy wybrali także ogrody, które zostaną ocenione w II części Konkursu, po uprzednim umówieniu się z właścicielami. Aby dać szanse uczestnikom, zdecydowano się odwiedzić wszystkie zgłoszone ogrody i ogródki. Są to: Elżbieta Kocoł, Jadwiga Mularz, Roman Rechul, Wanda Błaszczyk, Ewelina Kołodziej, Irena Myrlak, Ewa Gzyl, Piotr Małek, Iwona Polak, Teresa Piękosz, Andżelika Zdechlik, Anna Sworniowska, Magdalena Wyczesana, Marta Rams, Renata Czesak, Joanna Ruszaj, Renata Rajska oraz Piotr i Beata Sorota. Tym razem oceniane będą: pomysłowość i oryginalność ogrodu, dobór roślin zdobiących obiekt (różnorodność form i gatunków), budowle ogrodowe i obiekty małej architektury, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne. Komisja obradować będzie w składzie: Katarzyna Pacewicz-Pyrek (florystka, artystka, właścicielka salonu kwiatowego), Katarzyna Żurek (GOK Borzęcin – świetlica w Przyborowie), Bożena Kwaśniak (Urząd Gminy Borzęcin) i Filip Czyż (GOK Borzęcin). Rozstrzygnięcie nastąpi 20 lipca br. W II etapie specjalne nagrody finansowe ufunduje Wójt Janusz Kwaśniak.

(pio)

Podobne artykuły

Back to top button