Wiadomości
Trending

Nowy przypadek koronawirusa w Powiecie Brzeskim / 3 lipca 2020 r.

Po niespełna dwóch miesiącach przerwy – 3 lipca 2020 r. w Powiecie Brzeskim ponownie potwierdzono przypadek koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno-epidemiologiczną w Brzesku – tym razem jest to mieszkaniec Gminy Iwkowa. Osoba ta została skierowana do izolacji domowej.

W skali kraju w początek lipca nie należał do spokojnych – od 1 do 3 lipca wykrywano przeciętnie po 380-370-259 zakażeń w całej Polsce.

Znoszone od dłuższego czasu obostrzenia (w tym te dotyczące gromadzenia się ludności na uroczystościach religijnych, wiecach wyborczych, itp.), swobodne podejście do noszenia maseczek, antykampania „koronaświrusa” w ramach której część osób nawołuje do ignorowania zaleceń sanitarnych – to niestety przynosi efekty. Liczba zakażonych zamiast spadać – cały czas utrzymuje się na „stabilnym” poziomie około 300 zachorowań dziennie. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 3 lipca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 3 lipca na terenie Polski stwierdzono 35 405 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 507 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 1805 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 49 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1262 osób. W Powiecie Brzeskim 64 osoby. Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 770 (poprzednia doba: 1 500).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 3 lipca 2020 r.

Zakażonych – 69 osób
Izolacja – 1
Hospitalizacja – 0
Ozdrowieńcy – 64
Osoby w kwarantannie – 51
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 8

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne


IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

2 komentarzy

  1. Dlaczego żadne lokalne media nie informują o tym, że porodówka w Brzesku zostaje zamknięta i przeniesiona do Bochni? Czekają na zakończenie II tury wyborów, żeby nie szkodzić Dudzie? Od początku pandemii widziałem w tv chyba wszystkich pracowników Ministerstwa Zdrowia oprócz Pani Żelazko. Teraz widać, że nie ma nic do gadania, skoro nawet szpital w Brzesku PiS zwija.

    1. Zapraszamy do uważnej lektury naszej strony – co najmniej 4 razy ten temat był już podnoszony. Aktualnie czekamy na dalsze informacje od rzecznika prasowego Szpitala w Brzesku.

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast