ADV
Religia

Borzęcin. Przybliżyli postać błogosławionej Karoliny/ zdjęcia

Dom Kultury w Borzęcinie, na zaproszenie Parafii NNMP w Borzęcinie Górnym, gościł dzieci i młodzież z Dziewczęcej Służby Maryjnej parafii Czarny Potok. Powodem wizyty było przedstawienie teatralne o błogosławionej Katarzynie Celestynie Faron z Zabrzeży – siostrze zakonnej ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Dzieci i młodzież przypomniały kilka scen z życia błogosławionej, zakończonego w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz-Birkenau, beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999r.

Galeria zdjęć <==

Spirytus movens spotkania w Borzęcinie była rodowita borzęcanka, siostra Ilona Piękosz, która należy do wspomnianego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Przedstawienie pt. „Pan Jezus nigdy nie kłamie” powstało na kanwie opowieści Doroty Kozioł pt. „Została tylko miłość” oraz książki s. Doroty Totoń pt. „Siła Miłości”.

– Ze swojej strony wyrazy uznania i wdzięczności składam na ręce Pana Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie Pana Piotra Kani wraz z obsługą techniczną za otwartość, życzliwość oraz serdeczne przyjęcie nas a także udostępnienie wszelkich środków potrzebnych do tego, aby przedstawienie mogło się odbyć. Dziękuje też za przybycie na przedstawienie wszystkim gościom na czele z Ks. Proboszczem Mikołajem Piecem oraz Wójtem Gminy Borzęcin Panem Pawłem Kułakiem – komentuje siostra Ilona Piękosz.

Pomoc organizacyjną i techniczną podczas wydarzenia sprawowali pracownicy GOK Borzęcin.

(h)

blank

Podobne artykuły

Back to top button