TOPTOP
ReligiaWideo

Jan Kurek z Poręby Spytkowskiej przyjął dzisiaj święcenia kapłańskie. Kiedyś był sołtysem w Porębie Spytkowskiej!

W sobotę 29 maja 2021 r. biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 14 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Uroczystość odbyła się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie i zgromadziła m.in. duchownych, rodziny neoprezbiterów, delegacje parafii, z których pochodzą nowi księża. Wśród nowo wyświeconych księży jest Jan Kurek z Poręby Spytkowskiej.

– „Dziś Kościół ufa, że po latach przygotowania jesteście tak mocno zakorzenieni w Chrystusie, iż jesteście godni stać się Jego kapłanami. Kościół obdarza Was bardzo wysokim zaufaniem, gdyż przez wasze ręce pragnie dawać ludziom prawdziwy Chleb z nieba” – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Hierarcha podkreślał, że kapłaństwo to służba.

– „Każdy z nas kapłanów jest powołany i zobowiązuje się do sprawowania świętej władzy, która jest służbą, nie we własnym imieniu, lecz w imię Jezusa Chrystusa. Nie stajemy się kapłanami w nasze imię, lecz w imię Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Trzeba, abyśmy na wszystko patrzyli oczami Chrystusa, słuchali uszami Chrystusa i mówili językiem Chrystusa, abyśmy wszystko przeżywali w Chrystusie” – mówił bp Jeż.

W niedzielę 30 maja o godz. 11.00 nowo wyświęcony ksiądz Jan Kurek odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą w rodzinnej parafii.

– Nasza radość jest tym większa, że ksiądz Jan swoje powołanie odkrywał również na pielgrzymim szklaku w Naszej grupie.

Nie pozostaje nam nic jak życzyć, by Pan Jezus błogosławił na drodze kapłańskiej, a Pani Częstochowska do której tak wiele razy wędrowałeś, otaczała swym matczynym płaszczem opieki – mówi ksiądz Łukasz Polniaszek z grupy numer 8.

Warto przypomnieć, że Jan Kurek 18 stycznia 2015 roku został wybrany na sołtysa Poręby Spytkowskiej (Gmina Brzesko). Okrzyknięto go wtedy najmłodszym sołtysem w Polsce. Spośród 132 osób obecnych na zebraniu zagłosowało na niego wtedy 120 mieszkańców. Sprawami wsi zajmował się głównie po szkole – miał bowiem wtedy tylko 19 lat! W międzyczasie przygotowywał się do matury. We wrześniu 2015 r., podjął decyzję o rezygnacji z funkcji sołtysa. Nie podał wtedy powodu odejścia. Jak się okazało, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po przyjęciu święcenia prezbiteriatu jako kapłan podejmie posługę w jednej z parafii Diecezji Tarnowskiej.

foto: fb ks. Łukasz Polniaszek

IB / Diecezja Tarnowska

VIDEO

Galeria zdjęć

Święcenia prezbiteratu w Tarnowie / 29.05.2021

ZAPIS TRANSMISJI Z UROCZYSTOŚCI

Święcenia kapłańskie 2021 from STARnowa.tv on Vimeo.

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast