ADV
Wiadomości
Trending

Borzęcin / Samochód osobowy wpadł do Uszwicy. Jedna osoba ranna / 14 sierpnia 2021 r.

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. około godziny 22.18 w miejscowości Borzęcin Górny w pobliżu młyna doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. W zgłoszeniu, jakie wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, pojawiła się informacja, że samochód osobowy wpadł do rzeki Uszwicy.

Przybyłe na miejsce jednostki ratownicze znalazły mocno uszkodzony samochód osobowy tuż przy rzece. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana (nieprzytomna, ale z zachowanymi funkcjami życiowymi). Zakleszczony w pojeździe ranny kierowca został za pomocą narzędzi hydraulicznych ewakuowany z pojazdu i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik6 z bazy w Krakowie, który zabrał poszkodowanego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Tarnowie.

Dodatkowo przeprowadzono oględziny miejsca wypadku w poszukiwaniu ewentualnych pasażerów pojazdu.

Na miejscu działania prowadziły trzy zastępy straży z JRG KP PSP w Brzesku (wyposażone dodatkowo w łódź) oraz druhowie z OSP Borzęcin Górny i Borzecin Dolny, a także Policja.

foto: PSP Brzesko – zdjęcia nadesłane

IB / PSP Brzesko

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button