ADV
Wiadomości
Trending

Broń i amunicja w posiadaniu Włocha

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie Balicach, w ramach prowadzonego nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa otrzymali od pracowników Służby Ochrony Lotniska, realizujących czynności kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu kabinowego informację o ujawnieniu amunicji w bagażu obywatela Włoch, odlatującego do Bari.

Szczegółowa kontrola wykazała, że w bagażu podręcznym pasażera znajdowało się 45 szt. amunicji G.F.L. 8 mm. Mężczyzna oświadczył, że zawodowo zajmuje się szkoleniem psów i amunicję wykorzystuje podczas pracy. Dodał, że przed podróżą zapomniał wyjąć ją z plecaka i nie był świadomy jej posiadania.

Następnie, na polecenie Prokuratora funkcjonariusze Placówki udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny na terytorium Polski, gdzie ujawniono jedną sztukę broni produkcji włoskiej wraz z kolejnymi 50 sztukami pasującej do niej amunicji G.F.L 8 mm. Jak się okazało, 29-letni pasażer nie posiadał dokumentów uprawniających go do posiadania na terenie RP zarówno broni, jak i amunicji.

W związku z popełnieniem przestępstwa z art. 263 par. 2 kodeksu karnego obywatel Włoch został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury w Krakowie, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button