ADV
Kultura

Wakacyjne warsztaty Pracowni Aktywnej Twórczości – podsumowanie

Dobiegły końca tegoroczne wakacje a wraz z nimi zakończyły się „Wakacyjne warsztaty Pracowni Aktywnej Twórczości”, przeprowadzone w ramach programu „Wakacje z GOK Borzęcin 2022”. W zajęciach wzięło udział łącznie 40 osób, w tym dzieci i młodzież w wieku 8. – 14. lat oraz 14 pań z „Klubu seniora”.

Galeria zdjęć <==

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, powstało wiele ciekawych projektów i prac plastycznych, które można było zabrać ze sobą do domu. Twórczo i miło spędzony czas na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że poznane niecodzienne techniki oraz materiały plastyczne stały się idealnym wstępem do dalszego rozwoju własnych pasji i zainteresowań.

Ciekawa i różnorodna tematyka warsztatów obejmowała min.:

podstawy wykonywania nadruków na koszulki i tekstylia folią flex i flock metodą termotransferu;
obsługę plotera tnącego;
podstawy malarstwa abstrakcyjnego akrylami na płótnie i desce;
technikę zdobienia złotymi płatkami szlagmetalu;
technikę wykonania płaskorzeźby z gliny;
odlewy z gipsu modelarskiego;
technikę wykonywania dekoracyjnych naczyń z gipsu ceramicznego;
wykonywanie nadruków na kubki ceramiczne metodą termosublimacji;

Zajęcia były odpowiednio dostosowane do wieku i możliwości uczestników dodatkowo każdy mógł wybrać interesujące go tematy oraz sprawdzić swoje siły i podnieść nieco poziom trudności co sprawiało wszystkim ogromną frajdę i zaspokoiło ciekawość twórczą.

W imieniu organizatorów, Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie oraz prowadzącej warsztaty mgr sztuki Weroniki Turlej, bardzo dziękujemy za udział w zajęciach oraz zaangażowanie twórcze uczestników. Mamy nadzieję, że rok szkolny dzięki kreatywnie spędzonym czasie będzie o wiele bardziej kolorowy a my spotkamy się już niebawem.

borzecin.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button