ADV
Kultura

Brzeska biblioteka z dotacją w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Kolejny raz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku została zakwalifikowana do Programu Wieloletniego pn.: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Budżet Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to ponad miliard złotych na wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Dzięki temu w latach 2021–2025 możliwa będzie pomoc finansowa dla samorządów, które powinny finansować działalność bibliotek, w tym zakup książek. W ramach programu możliwy będzie zakup książek papierowych, ale także usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez użytkowników bibliotek publicznych. Każda z bibliotek będzie samodzielnie decydowała, jakie książki kupuje oraz w jakim zakresie papierowe i cyfrowe. Bibliotekarze najlepiej wiedzą, jakie książki są potrzebne w ich środowiskach.

– Miło nam poinformować, że dotarły już do nas książki. Pracujemy jak pszczółki, by książki mogły trafić w Wasze ręce jak najszybciej, część z nich czeka już na półkach – czytamy na stronie internetowej brzeskiej biblioteki.

Galeria zdjęć <==

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button